Справа № 2-8061/10/12
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«10» листопада 2010 р. м. Харків
Суддя Київського районного суду м. Харкова Садовський К.С., розглянувши позовну заяву Харківської міської ради до ОСОБА_1, третя особи ОСОБА_2 про стягнення боргу та штрафу,
ВСТАНОВИВ:
05 листопада 2010 р. представник ОСОБА_3, який на підставі довіреності діє в інтересах Харківської міської ради, звернувся стягнути з ОСОБА_1 на користь позивача суму боргу 23959,00 грн. та суму штрафу у розмірі 5989,75 грн.
Вивчивши позовну заяву вважаю, що вона підлягає поверненню позивачу з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.109 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування..
Як вбачається із наданих позивачем матеріалів відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, що територіально відноситься до Московського району м. Харкова.
Таким чином, справа за позовом Харківської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення боргу та штрафу не підсудна Київському районному суду м. Харкова і підлягає поверненню позивачеві.
Положення ч.1 ст. 114 ЦПК в даному випадку представником позивача застосовані помилково, оскільки даний спір виник не з нерухомого майна, а з приводу належного виконання умов Договору № 63-09 від 22.12.2009 р., предметом якого є взаємовідносини між сторонами щодо пайової участі ОСОБА_4 у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м.Харкова.
Відповідно до ст.115 ЦПК України якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду, про що постановляється ухвала. Ухвала суду разом із заявою та всіма додатками до неї надсилаються позивачеві.
Керуючись ст.ст. 109 ч.2, 115, 121 ч.3 п. 4 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Харківської міської ради до ОСОБА_1, третя особи ОСОБА_2 про стягнення боргу та штрафу, повернути позивачу роз’яснивши, що для вирішення цього спору потрібно звернутись до Московського районного суду м. Харкова.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СУДДЯ