Судове рішення #12508460

                                                          Справа №  2-о-54/2010

У Х В А Л А                          

про повернення заяви

 «27» квітня 2010 р.                                       місто Городня

Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Криворученко Д.П. розглянувши заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Макишинська сільська рада Городнянського району Чернігівської області про встановлення факту, що має юридичне значення, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 від імені та на підставі посвідченої 18.03.2010 р. секретарем Макишинської сільської ради Городнянського району Чернігівської області довіреності ОСОБА_1 26.04.2010 р. звернувся до суду із заявою про встановлення факту посвідчення заповіту складеного секретарем Макишинської сільської ради Городнянського району Чернігівської області Трухан Г.Г. 23 жовтня 2000 року, зареєстрованого в реєстрі за №182 від імені ОСОБА_4 на ім’я ОСОБА_5 та ОСОБА_1.

Відповідно до приписів п.3 ч.3 ст.121 ЦПК України, заява повертається у випадку, коли заяву  від  імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Згідно вимог ст.40 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або інша особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в суді, за винятком осіб, визначених у статті 41 цього Кодексу.

Стаття 42 ЦПК України наголошує, що повноваження представників сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами: 1)довіреністю фізичної особи; 2)довіреністю юридичної особи або документами, що посвідчують службове становище і повноваження її керівника; 3)свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює, навчається,  перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання. Оригінали документів, зазначених у цій статті, або копії з них, посвідчені суддею, приєднуються до справи.

 

З доданої до заяви довіреності  від 18.03.2010 р. посвідченої  секретарем Макишинської сільської ради Городнянського району Чернігівської області та зареєстрованої у реєстрі за № 63 встановлено, що ОСОБА_1 уповноважує ОСОБА_2 представляти його інтереси в Городянському районному суду Чернігівської області з усіма правами наданими позивачу.

Однак з паспорту заявника встановлено, що він проживає у м. Городня Чернігівської області  і таким чином, секретар виконавчого комітету сільської ради не мала законних підстав посвідчувати від їх імені довіреності, зважаючи на приписи ст.42 ЦПК України.  

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що заява від імені ОСОБА_1  подана особою, яка не має повноважень на ведення справи.

Керуючись ст.121 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

 Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Макишинська сільська рада Городнянського району Чернігівської області про встановлення факту, що має юридичне значення, повернути заявнику.

Роз’яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області  через  суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної  скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

            Суддя                                                           Д.П. Криворученко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація