Справа № 2-608/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 грудня 2010 року м. Звенигородка
Звенигородський районний суд Черкаської області
в складі: головуючої судді Демченко В.С.
при секретарі Некречій Н.Я.
за участі:представника позивача - директора Звенигородського районного будинку культури ім. Т.Г. Шевченка Писар Б.В.
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м Звенигородки цивільну справу за позовом Звенигородського районного Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся з позовом до відповідачки про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою. На обгрунтування позову зазначив, що Звенигородський районний будинок культури є користувачем земельної ділянки площею 0,1491 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1. На вказаній земельній ділянці розміщені приміщення Будинку культури та інші допоміжні споруди. Крім того на зазначеній земельній ділянці розміщений металевий збірно – розбірний гараж, який належить відповідачці. Вказаний гараж встановлений самочинно, з порушенням правил пожежної безпеки тому згідно припису державного пожежного нагляду МНС України його необхідно негайно демонтувати. Однак позивач не може виконати даний припис через те, що вказаний гараж йому не належить, а відповідачка ОСОБА_2, яка є власником гаража, відмовляється його знести. Позивач просить зобов’язати відповідачку усунути перешкоди в користуванні виділеною йому земельною ділянкою, демонтувати та вивезти вказаний гараж в місячний строк з часу набрання рішенням суду законної сили, стягнути з неї понесені позивачем судові витрати. В судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позов і просить його задовольнити.
Відповідачка позов визнала частково і пояснила, що дійсно на земельній ділянці, яка знаходиться по АДРЕСА_1 і перебуває в користуванні районного будинку культури розміщений належний їй металевий гараж. Вказаний гараж вона в 1998 році купила у ОСОБА_3, на той час він стояв на цьому ж місці. Вона розуміє, що цей гараж перешкоджає Будинку культури користуватися земельною ділянкою, однак знести гараж вона не може, тому що їй не буде де зберігати автомобіль, крім того вона не має коштів для проведення робіт по знесенню і вивезенню гаража.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню з таких підстав:
судом встановлено такі факти:
згідно Державного акта серія ЯЯ № 340040 виданого 11.12.2002 року Звенигородський районний будинок культури є постійним користувачем земельної ділянки площею).1491 га, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.6);
на вказаній земельній ділянці розміщений на відстані 1,40 м. від західної стіни, 1,70 м від південної стіни приміщення будинку культури розміщений металевий гараж розміром 3,30Х5,60 м., який закриває вільний доступ до виходу з великого залу для глядачів, вказаний гараж належить відповідачці ОСОБА_2Дані факти підтверджуються актами від 18.11.2010 року, складеними депутатами Звенигородської міської ради ОСОБА_4,ОСОБА_5, додатком до акта комісії від 18.11.2010 року, визнаються сторонами;
згідно припису про усунення порушень вимог пожежної безпеки інспектора ВПНД Звенигородського РВ ГУМС МНС від 16.06.2010 року Звенигородський районний будинок культури зобов’язано до 15.08.2010 року демонтувати металевий гараж, встановлений в дворі, без дотримання правил протипожежних розривів, безпосередньо перед евакуаційним виходом з будівлі, що заважає евакуації людей ( а.с.7).
Відповідно до ч.1 ст. 376 КУ України житловий будинок, будівля споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом , якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Судом встановлено, що зазначений гараж не є нерухомим майном, але він розміщений на земельній ділянці, яка не була відведена для цієї мети, без належного дозволу. Тобто гараж встановлено самочинно. Так як відповідачці земельна ділянка на якій він розміщений у власність чи у користування в порядку визначеному ст. 125 ЗК України не надавалась. Внаслідок перерахованих дій порушені права позивача як землекористувача.
Ст. 95 ЗК встановлено, що порушені права землекористувачів підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.
Способи захисту прав на земельні ділянки передбачені ст. 152 ЗК України. Підпунктом «б» ч.3 цієї статті встановлено, що захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчинення дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав.
Враховуючи наведене, суд вважає, що порушене право позивача, підлягає відновленню шляхом зобов’язання відповідачки в місячний термін з часу набрання рішенням суду законної сили усунути перешкоди в користуванні Звенигородським районним Будинком культури ім. Т.Г. Шевченка земельною ділянкою, розміщеною за адресою: АДРЕСА_1, шляхом демонтування та вивезення належного їй металевого збірно – розбірного гаража.
На підставі ст. 88 ЦПК України з відповідачки на користь позивача необхідно стягнути понесені ним документально підтверджені судові витрати в сумі 45,5 гривень ( сорок п’ять гривень 50 коп.), в тому числі: за сплату - судового збору 8,5 гривень, витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи судом 37 гривень.
На підставі ст.125, 152 ЗК України ст.3,10,11,15, 60,61,79,88,208, 209, 212-215 ЦПК України, суд , -
в и р і ш и в:
Позов Звенигородського районного Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка задовольнити повністю.
Зобов’язати ОСОБА_2 в місячний термін, з часу набрання рішенням суду законної сили, усунути перешкоди в користуванні Звенигородським районним Будинком культури ім. Т.Г. Шевченка земельною ділянкою, розміщеною за адресою: АДРЕСА_1, шляхом демонтування та вивезення металевого збірно – розбірного гаража розміром 3,30Х5,60м, який розташований на відстані 1,40м від західної стіни приміщення районного Будинку культури та 1,70 м. від південної стіни приміщення Будинку культури .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Звенигородського районного будинку культури ім. Т.Г. Шевченка понесені ним судові витрати в сумі 45,5 гривень ( сорок п’ять гривень 50 коп.) в тому числі: за сплату - судового збору 8,5 гривень, витрат на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи судом 37 гривень.
Повне рішення суду складено 13 грудня 2010 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя
- Номер: 2/704/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-608
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Демченко Віра Степанівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.06.2011
- Дата етапу: 19.07.2011