УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2009 року
справа № 2-а-7032/09/2270/4
Хмельницький окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Ковальчук O.K.
при секретарі Марків О.З.
за участю
представника позивача за довіреністю Біляк Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву державної податкової інспекції у місті Хмельницькому до приватного підприємця ОСОБА_1 про зобов’язання щодо вчинення дії
ВСТАНОВИВ:
В поданій до суду позовній заяві позивач просить зобов’язати приватного підприємця ОСОБА_1 допустити працівників ДПІ в місті Хмельницькому до проведення планової перевірки.
В судове засідання представник відповідача не з’явився, про дату розгляду повідомлявся належним чином, причини неявки суду невідомі. Оскільки явка сторін не визнавалась судом обов’язковою, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача та його представника.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у справі слід закрити на підставі наведеного нижче.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як зазначено в пункті 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 17 КАС України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
За змістом ст. 104 КАС України суб’єкт владних повноважень має право звернутись до суду у випадках, встановлених законом.
Приписами п.9 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що відповідачем у справі адміністративної юрисдикції є суб’єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Статус Державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначено Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Проте, ні вказаним Законом, ні іншими законами України не встановлено право органів державної податкової служби на пред’явлення адміністративних позовів по зобов’язання господарюючого суб’єкта вчинити певні дії, в тому числі допустити працівників податкового органу до проведення перевірок.
Таким чином, спір, з приводу якого позивач звернувся до суду, не містить ознак публічно -правового спору.
Виходячи з наведеного вище, суд вважає, що зазначений вище спір не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п.1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 3, 17, 157, 160 та 254 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовною заявою державної податкової інспекції у місті Хмельницькому до приватного підприємця ОСОБА_1 про зобов’язання щодо вчинення дії закрити.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який постановив ухвалу. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.