Судове рішення #12507386

                                                                                                        Справа № 2-а-459/1-2010р.                                              

                                                            П О С Т А Н О В А  

                                           

                                    І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

14 квітня 2010 року Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого                             судді Беспалова О.О.

розглянувши в приміщенні суду в м. Києві в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про нарахування та здійснення соціальних виплат щодо перерахунку пенсії особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи,-

                                                            В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати незаконними (протиправними) дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва по призначенню, нарахуванню і відмові в здійсненні призначення ОСОБА_1. пенсії, як інваліду II групи з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, з 23.06.2009 року, а також по відмові в здійсненні перерахунку пенсії. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва встановити ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який став інвалідом II групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, державну пенсію в розмірі не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію, в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, зробити перерахунок та виплату пенсії з 23.06.2009 року , з урахуванням проведених ОСОБА_1 за цей період виплат. Також зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва при зміні розміру мінімальної пенсії до набрання даною постановою законної сили, зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 враховуючи зазначені зміни на момент виплат.

          Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що він являється ліквідатором аварії на Чорнобильській АЕС. Виконуючи свій громадський обов’язок він втратив здоров’я.   Рішенням медико-соціальної експертної комісії йому було встановлено ІІ групу інвалідності, пов’язану з ліквідацією аварії на Чорнобильській АЕС. Він перебуває на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Києві державної  адміністрації і отримує соціальні виплати як інвалід ІІ групи з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Позивач вважає, що на даний час йому встановлена і виплачуються компенсації та допомоги у розмірах, значно нижчих, ніж гарантовано Конституцією України та Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". ОСОБА_1 вважає, що діяння відповідача по виплаті йому компенсації та допомоги є протиправними і грубо порушують його права та законні інтереси. Позивач просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.  

В судове засідання позивач не з’явився, від нього надійшла письмова заява, в якій просить справу розглянути без його участі, на підставі наявних в справі доказів, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.      

            Представник відповідача Управління  Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва в судове засідання не з'явився, про час та місце засідання дана установа була повідомлена належним чином, надала на адресу суду письмові заперечення, з проханням справу розглянути у відсутність їх представника з урахуванням  письмових заперечень, в позові просили відмовити.

Суд, вивчивши письмові заяви та заперечення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, приходить до висновку, що, адміністративний позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

         Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

          Згідно ст.46 Конституції України пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

          Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

          Як встановлено у судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, позивач – ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

          Внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням робіт із ліквідації наслідків аварії, позивача, відповідно до положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визнано інвалідом II групи, він перебуває на обліку в Управлінні  праці та соціального  захисту  населення Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації.    

           Щодо позовних вимог про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва усунути  порушення, здійснити з 23.06.2009 року перерахунок та виплату щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як постраждалому внаслідок ЧАЕС виходячи з розміру 75 % мінімальної пенсії за віком, судом встановлено наступне.

           Згідно ст. 50 Закону про ЧАЕС особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі інвалідам 2 групи - 75 % прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність.

           Щодо позовних вимог про проведення УПФУ у Дніпровському районі м. Києва перерахунку та виплати недоотриманої суми державної пенсії в розмірі не менше 8 мінімальних пенсій за віком встановлено наступне.

           Розміри пенсій для інвалідів 1 категорії осіб, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою згідно ст.49 ч.4 ст. 54 Закону про ЧАЕС не можуть бути нижчими по 2 групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком.

           З довідки про перерахунок пенсії вбачається, що  позивач не отримує пенсії в вищезазначеному розмірі.

           Згідно Типового положення про Управління праці та соціального захисту населення районної, районної у м. Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою КМУ від 30.10.2007 року №790, Управління праці та соціального захисту населення Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації є структурним підрозділом Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації, основним завданням якого є забезпечення у межах своїх повноважень додержання законодавства про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

          Таким чином Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва  є належним відповідачем в даній справі.

          Відповідно до ст. 162 КАС України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень і зобов'язати відповідача вчинити певні дії.

         Згідно зі ст.71 КАС України,  обов'язок  щодо доказування правомірності  свого  рішення,  дії  чи  бездіяльності покладається на   відповідача,   якщо   він   заперечує   проти адміністративного позову.

         Однак, відповідачами не надано жодного доказу того, що їх посадовими особами вживалися будь-які дії, в тому числі щодо направлення запитів на роз’яснення постанов КМУ, які суперечили нормам Закону, щодо збільшення сум призначених виплат, направлених на виконання положень ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

        Отже, суд вважає доведеним факт протиправного діяння (бездіяльності) відповідача здійсненню соціальних виплат, а також факт протиправного діяння (дій та бездіяльності) Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва щодо відмови позивачу в здійсненні перерахунку пенсії відповідно до вимог ст. 48 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розміру мінімальної заробітної плати на момент виплати, з урахуванням нарахованих та виплачених позивачеві сум.

           Згідно ст. 87 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" нараховані суми пенсії, не затребувані пенсіонером своєчасно, виплачуються за минулий час не більш як за 3 роки перед зверненням за одержанням пенсії. Суми  пенсії, не одержані своєчасно з вини  органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за  минулий час без обмеження будь-яким строком.

    Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.  

         Керуючись ст. ст. 11, 17, 71, 158-163, 167, 186 Кодексу Адміністративного Судочинства України, суд, -                                                    

                                                            П О С Т А Н О В И В:

         Позов  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про нарахування та здійснення соціальних виплат щодо перерахунку пенсії особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи  задовольнити.

         Визнати незаконними дії та бездіяльність Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва по призначенню, нарахуванню і відмові в здійсненні призначення ОСОБА_1, пенсії, як інваліду II групи з числа учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, з 23.06.2009 року, а також по відмові в здійсненні перерахунку даної пенсії.

        Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва встановити ОСОБА_1, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який став інвалідом II групи внаслідок Чорнобильської катастрофи, державну пенсію в розмірі не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію, в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, зробити перерахунок та виплату пенсії з 23.06.2009 року, з урахуванням проведених ОСОБА_1 за цей період виплат.

       Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва при зміні розміру мінімальної пенсії до набрання даною постановою законної сили, зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 враховуючи зазначені зміни на момент виплат.

         Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва шляхом подання протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови  у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження  та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги через Дніпровський районний суд  м. Києва. Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається особою, яка її подає, до Апеляційного суду м.Києва.

          Постанова набирає законної сили після закінчення  строку  подання заяви про апеляційне  оскарження, встановленого  законодавством України, якщо таку  заяву не було подано.

          Суддя:  

Справа№2-а-459/1-2010р.                     У Х В А Л А

14 квітня 2010 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва  Беспалов О.О., вивчивши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про нарахування та здійснення соціальних виплат щодо перерахунку пенсії особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи,-

                                В С Т А Н О В И В:

В провадженні Дніпровського районного суду м. Києва як адміністративного знаходиться зазначена адміністративна справа.

До початку судового розгляду справи від сторін надійшли письмові заяві, згідно яких сторони просять розглядати справу на підставі наявних в справі доказів без їх участі та участі їх представників в судовому засіданні.

Згідно з частиною 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявляти клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. 122 ч. 3, ст. 165 КАС України, суд,-

                    У Х В А Л И В :

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про нарахування та здійснення соціальних виплат щодо перерахунку пенсії особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи – розглядати  в порядку письмового провадження .

       

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація