Справа № 4с-225/09
У Х В А Л А
іменем України
25 листопада 2010 року Голосіївський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Сеніна В.Ю.
при секретарі Распутній Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу за скаргою ОСОБА_1 на дії відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві, -
в с т а н о в и в:
у вересні 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою, в якій просить визнати неправомірними дії відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві (надалі – ВДВС) та зобов'язати ВДВС скласти акт про відсутність у нього майна та повернути виконавчий документ стягувачу.
В обґрунтування своїх вимог скаржник зазначив, що відділом державної виконавчої служби Голосіївського РУЮ у м. Києві 21.08.2010 р. було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження по виконанню постанови Голосіївського районного суду м. Києва від 05.07.2010 р., якою його було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 85 грн. з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення – земснарядів №№ 356, 240, 365, 358 та 115-к, в частині конфіскації майна. Зазначає, що державним виконавцем порушено вимоги Законів України "Про виконавче провадження" та "Про державну виконавчу службу", оскільки виконавче провадження відкрито тільки по виконанню конфіскації, а штраф залишено поза увагою, майно, яке підлягає конфіскація, йому не належить, а також не надано йому строк для добровільного виконання рішення суду.
В судовому засіданні скаржник підтримав вимоги скарги, просив суд її задовольнити.
Представник ВДВС в судове засідання в судове з'явився, та заперечив проти заявлених скаржника вимог.
Заслухавши пояснення скаржника, державного виконавця та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Постановою Голосіївського районного суду м. Києва від 05.08.2010 р. ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 85 грн. з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення – земснарядів №№ 356, 240, 365, 358 та 115-к.
В подальшому, 17.07.2010 р., Голосіївським районним судом м. Києва зазначену постанову було направлено до ВДВС для виконання в частині конфіскації та 21.08.2010 р. державним виконавцем ВДВС було відкрито виконавче провадження про виконання постанови суду в частині конфіскації.
За вказаних обставин дії ВДВС щодо відкриття виконавчого провадження в частині виконання постанови суду про конфіскацію не можна визнати незаконними, оскільки державним виконавцем порушень вимог Законів України "Про виконавче провадження" та "Про державну виконавчу службу" допущено не було.
В ході виконання рішення суду, державним виконавцем ВДВС з пояснень ОСОБА_1 було встановлено, що зазначені в постанові суду знаряддя (земснаряди) ОСОБА_1 не належать, а знаходяться на балансі ВАТ "Гідромеханізація" та є його власністю, після чого державний виконавець звернувся з відповідною заявою до Голосіївського районного суду м. Києва про роз'яснення постанови, в якій просив роз'яснити порядок виконання постанови від 05.08.2010 р., так як ОСОБА_1 не є власником майна, а отже, чи підлягає конфіскації майно у його власника – ВАТ "Гідромеханізація".
Тобто, в даному випадку державний виконавець діяв в межах наданих йому повноважень, порушень чинного законодавства не допустив та підстав для складання акту про відсутність майна у ОСОБА_1 та повернення виконавчого документу стягувачу не мав.
Крім того, не підлягають задоволенню вимоги скаржника про визнання дій неправомірними, так як йому не надано строк для добровільного виконання рішення суду, оскільки ч. 4 ст. 24 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у разі відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом про конфіскацію майна строк для добровільного виконання не встановлюється.
Таким чином, суд вважає, що дії ВДВС відповідають вимогам Закону України "Про виконавче провадження", порушень чинного законодавства при відкритті виконавчого провадження допущено не було. Натомість скаржник доказів на підтвердження зворотного не надав, його посилання на неправомірність дій Голосіївського ВДВС спростовуються матеріалами справи.
За таких обставин, дії відділу Державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві не можна визнати неправомірними, а тому скарга ОСОБА_1 є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню
Керуючись ст.ст. 383, 386, 387 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
скаргу ОСОБА_1 на дії відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції у м. Києві залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано до Апеляційного суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя