Судове рішення #12503010

                                                                                                                          Справа № 2-5697/10

У Х В А Л А

Іменем України

          22 жовтня 2010 р. Суддя  Орджонікідзевського районного суду м.Харкова Єрмоленко В.Б., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни»,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до Орджонікідзевського районного суду м.Харкова з позовом,  в якому просить суд визнати бездіяльність відповідача щодо виконання обов’язків по проведенню перерахунку виплат щорічної державної допомоги «дітям війни» неправомірною та зобов’язати відповідача нарахувати і виплатити на користь позивача недоплачені їй суми державної допомоги як дитині війни за 2008-2009 роки.

З наданої  позивачем заяви вбачається, що спір між сторонами виник з приводу здійснення перерахунку, призначення та виплати державної соціальної допомоги.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 р. № 19-рп/2010 по справі № 1-40/2010 положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 р. № 1691-VI визнано такими, що не відповідають Конституції України. Вказаним Законом України від 18.02.2010 р. № 1691-VI, положення якого визнано неконституційними, було внесено зміни до ст.15 ЦПК України, згідно яким справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них підлягали розгляду у порядку цивільного судочинства.

          Таким чином, на підставі Рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 р. зазначені зміни, внесені до ЦПК України, втратили чинність і спір, який виник між сторонами з приводу здійснення перерахунку, призначення та виплати державної соціальної допомоги,  відноситься тепер до компетенції адміністративних судів і повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства з дотриманням правил предметної підсудності, передбачених ст.18 КАС України.

 

Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

          У разі відмови у відкритті провадження у справі сплачена сума судового збору та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи підлягає поверненню позивачу згідно до ст.83 ч.1 п.3 та ст.83 ч.2 п.3 ЦПК України.

          Згідно до п.2 ст.8 Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито», п.п.16, 17 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України 22.04.1993 р., державне мито повертається фінансовим органом того району чи міста, до бюджету якого воно надійшло, на підставі поданої платником заяви на протязі одного року з дня зарахування суми в бюджет.  

          Керуючись ст.ст.83, 122 ч.2 п.1 ЦПК України, ст.8 Декрету Кабінету Міністрів «Про державне мито», суддя, -

УХВАЛИВ:

          Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за її позовом до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та стягнення недоплачених сум щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни».

          Зобов’язати Управління державного казначейства у Орджонікідзевському районі м.Харкова ГУДКУ у Харківській області повернути ОСОБА_1 сплачені нею судовий збір у розмірі 8 (вісім) грн.50 коп. за квитанцією № 35705525 ХФ Експортно-Імпортного банку України від 31 серпня 2010 р. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 37 (тридцять сім) грн. за квитанцією № 35705654 ХФ Експортно-Імпортного банку України від 31 серпня 2010 р.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-дениий строк з дня отримання копії ухвали.

          Суддя:                                                      

                                                 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація