Судове рішення #12502510

Справа № 2-792/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

                 І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И

                              (заочне)

                         

04 листопада 2010 р.                      Ренійський районний суд Одеської області

у складі:   -     головуючого судді Дудник В.І.;

-   -     при секретарі Пройка С.В.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні в м. Рені справу за позовом Західно -Чорноморського державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в особі Ізмаїльського територіального відділу до ОСОБА_1 про стягнення 877 грн. 20 коп.,-

В С Т А Н О В И В:

Відповідач ОСОБА_1  у судові засідання які призначалися на 30.09.2010 р. та на 04.11.2010 р., будучи сповіщений належним чином, не з’являвся, про причину неявки, суд не сповістив, був попереджений, що на підставі ч. 4 ст. 169 ЦПК України у разі повторної неявки без поважних причин або неповідомлення суду про причини неявки справа буде розглянута у його відсутності на підставі даних, що є в матеріалах справи.  

    Представник позивача просив розглянути справу без його участі.

В ході розгляду справи судом були досліджені наступні докази: копія протоколу про адміністративне правопорушення від 22.04.2010 р.; копія акту прийому-передачі 14 кг. риби; розрахунок матеріальної шкоди на суму 877 грн. 20 грн.; копія постанови Ренійського райсуду про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності від 15 . 06.2010р.

Судом в ході судового розгляду справи встановлено, що позивач  просив стягнути з відповідача ОСОБА_1 суму шкоди у розмірі 877 грн. 20 коп. у дохід держави, зазначивши, що 22.04.2010р. відповідач, знаходячись на оз. Кугурлуй, незаконно ловив рибу забороненим знаряддям лову – однією сіткою, чим завдав шкоду рибному господарству України. За вчинення адміністративного правопорушення, що полягає у грубому порушенні правил рибальства, на відповідача постановою Ренійського райсуду від 15.06.2010р. було накладено штраф із конфіскацією знаряддя лову та риби. На момент затримання на місці правопорушення у відповідача було вилучено 14 кг. риби. Згідно постанови КМУ № 32 від 19.01.1998р.  позивачем був нарахований розмір заподіяної шкоди, який склав 877 грн. 20 коп. і оскільки відповідач його в добровільному порядку не погасив, позивач просить його стягнути в судовому порядку.

 Вивчивши матеріали справи та надані документи, суд приходить до висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, знайшли своє підтвердження у судовому засіданні та підлягають задоволенню.  

Згідно ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоду, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкода завдана не з її вини. В даному випадку, шкода рибному господарству заподіяна відповідачем, тобто його незаконними діями щодо вилову риби, п.п. 8.17. Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря передбачена можливість звернення із позовом про відшкодування збитків і втрат, заподіяних рибгосподарству порушенням законодавства про охорону та використовування водних живих ресурсів. Згідно постанови КМУ № 32 від 19.01.1998р.«Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу»   відповідачу був нарахований розмір шкоди в сумі 877 грн. 20 коп. Таким чином, є всі правові підстави для задоволення позову позивача.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 212, 213, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 1166, 1192 Цивільного кодексу України, -

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Західно -Чорноморського  державного басейнового управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства в особі Ізмаїльського територіального відділу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 суму шкоди в розмірі 877 грн. 20 коп. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                                     

                                         Суддя                                                             В.І. Дудник

            Копія вірна: суддя

                Секретар

             Рішення набрало законної сили    «____» «_____________»  2010 р.

                                                                Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація