Справа №2- 5194/2010/1231
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010р. Стахановський міський суд Луганської області у складі:
Головуючий суддя: Бондаренко Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Стаханова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначила, що з відповідачем уклала шлюб 06 червня 2009 року та після одруження прийняла його прізвище, її дошлюбне прізвище Чумаченко. Шлюб було укладено у відділі реєстрації актів цивільного стану Стахановського МУЮ, актовий запис № 183. Шлюб у позивача перший, а у відповідача другий.
Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, яка проживає з позивачем та після розірвання шлюбу залишиться проживати з нею.
З перших днів спільного життя між сторонами були добрі відносини, але згодом вони перестали розуміти один одного, відповідач не рахувався з точкою зору позивача. Останній раз сварки, а саме 11.04.2010р., привів до того, що позивач була змушена телефонувати до міліції, у зв’язку із застосуванням відповідачем насильства у сім’ї психологічного характеру. Бувало таке, що вони припиняли спільне життя, але згодом мирилися, тому що вона бажала зберегти сім’ю, відповідач обіцяв змінити свою поведінку, але на жаль так і не змінив її. Настав час, коли сторони повністю втратили почуття взаємо порозуміння та припинили шлюбні відносини. Подальше збереження сім’ї не можливо, просить суд розірвати шлюб.
У судове засідання сторони не з'явилися, про час і місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Від позивача надійшла заява, в якій вона зазначила що позовні вимоги підтримує у повному обсязі і просить розглянути справу за її відсутності.
Відповідач також надав суду заяву, в якій зазначив, що позов визнає у повному обсязі і просить суд розглянути справу у його відсутність.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення по справі можливо постановити у відсутності сторін, а також в порядку ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов до висновку, що підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову немає, а тому позов підлягає задоволенню.
Обставини, викладені в позовній заяві обидві сторони визнають, а тому суд вважає їх такими, що не підлягають доказуванню. Зокрема, між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 06 червня 2009 року був укладений та зареєстрований шлюб. Від шлюбу сторони мають дитину доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. Проте на теперішній час спільне сімейне життя сторін неможливе через те, що сторони втратили почуття поваги та любові один до одного, а укладений між ними шлюб лише звужує їхню свободу та є перешкодою для нормального, щасливого життя.
Питання про місце проживання дитини, порядок утримання дитини та порядок участі кожного з батьків у вихованні дитини перед судом не ставиться, оскільки, спору між сторонами з цього приводу немає і вони вирішать ці питання відповідно до діючого законодавства з максимально можливим урахуванням захисту прав та інтересів їхньої дитини та забезпечення засад справедливості, добросовісності та розумності регулювання сімейних відносин.
Згідно ст.110 Сімейного кодексу України, один з подружжя має право пред’явити до суду позов про розірвання шлюбу.
Відповідно до ст.111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства. Разом з тим, суд вважає недоцільним надавати сторонам строк для примирення та збереження шлюбу, оскільки, за твердженням сторін, це не відповідатиме їхнім інтересам і може лише ускладнити взаємовідносини між сторонами.
Згідно ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Таким чином, на підставі вищевикладеного, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 12, 27,31,130,169,174,197,209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст.110-112 Сімейного кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, який був зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Стахановського МУЮ, про що в Книзі реєстрації шлюбів 06 червня 2009 року було зроблено відповідний актовий запис № 183.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: