Справа №2-2421
2010 З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2010 року м.Ізюм
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
в складі: головуючого судді – Герцова О.М.
за участю секретаря: Бобриш М.С.
судового розпорядника: Акіншиної Л.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Ізюмі в залі суду справу за позовом
ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів,-
у с т а н о в и в:
позивачка звернулася до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_3 про стягнення аліментів на малолітню дитину. Зазначила, що вона є рідною бабусею ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, його батько відповідач у справі сином не займається, участі у його вихованні не приймає, матеріально сина не підтримує. ОСОБА_3 рішенням Ізюмського міськрайонного суду від 16.11.2010 року була позбавлена батьківських прав щодо свого сина ОСОБА_1. Відповідач у справі є інвалідом 3 групи з дитинства. Просила суд стягнути з ОСОБА_3 аліменти в розмірі 1/8 частини з усіх видів заробітку на її користь на утримання онука ОСОБА_1 до виповнення його повноліття.
Позивачка надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, на позовних вимогах наполягала.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про місце та час розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі, заперечень не надходило. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі підлягає задоволенню.
рішення в порядку.
Матеріалами справи встановлено, що у період шлюбу подружжя ОСОБА_2 народився син ОСОБА_1.ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.3), який проживає разом з позивачкою.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч.3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу її матері, батька і ( або ) у твердій грошовій сумі.
Таким чином, визнання відповідачем пред’явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
Стягнення аліментів проводиться з моменту фактичного звернення до суду з позовною заявою.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст.ст.10,11,130, 174, 209, 212, 214-215, 218, 224-226, 367 ЦПК України, ст.ст. 181,183 СК України, суд
в и р і ш и в:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, зареєстрованого та мешкаючого по АДРЕСА_1 аліменти в розмірі 1/8 частини з усіх видів заробітку на користь ОСОБА_2 на утримання її онука ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно до його повноліття.
Стягнення аліментів розпочати з 24 листопада 2010 року.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в сумі 51 грн , витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 120,00 грн. на користь держави.
Рішення суду в межах стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню, але може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Ізюмський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особи які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення..
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Суддя: О.М.Герцов