Справа № 2-859-10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 листопада 2010 року
Богодухівський районний суд Харківської області у складі головуючої судді КУЗІНОЇ Н.П., за участю секретаря Герасимюк Л.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом КП “Богодухівжитло” виконкому Богодухівської міської ради до ОСОБА_1 “Про стягнення заборгованості”, -
ВСТАНОВИВ:
КП “Богодухівжитло” виконкому Богодухівської міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги по утриманню житлового будинку та при будинкової території в розмірі 641 грн. 61 коп., мотивуючи тим, що ОСОБА_1 є споживачем КП “Богодухівжитло” та користується його послугами. Протягом останніх років відповідачем не регулярно проводилась оплата за послуги по утриманню будинку і прибудинкової території, в зв’язку з чим виникла заборгованість за надані послуги, яка станом на 01 серпня 2010 року становить 641 грн. 61 коп.
Представник КП “Богодухівжитло” виконкому Богодухівської міської ради в судове засідання не з’явився, але надав суду заяву про слухання справи у його відсутність, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено: ОСОБА_1 є споживачем КП “Богодухівжитло”, користується послугами.
Відповідно до ст. 10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” та ст. 382 ЦК України ОСОБА_1 є співвласником допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою, опорних конструкцій, механічного електричного, сантехнічного та іншого обладнання за межами або в середині квартири і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку території відповідно до своєї частки у майні будинку.
Ст. 10 Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду” передбачає, що утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється за рахунок їх власників згідно з Правилами користування приміщеннями жилих будинків та при будинкових територій.
Згідно з п. 17 Правил користування приміщеннями жилих будинків та при будинкових територій власники квартир багатоквартирних будинків зобов’язані вносити плату за обслуговування та ремонт будинку. КП “Богодухівжитло” було надано певні послуги в будинку (електроенергія в місцях загального користування, вивіз сміття, прибирання придомової території), в якому мешкає ОСОБА_1
Відповідно до п. 3 ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” відповідач зобов’язаний був укласти договір та сплачувати житлово-комунальні послуги. Але на даний час договір не укладено, а послуги продовжують надаватися.
ОСОБА_1 протягом останніх років не регулярно проводив оплату за послуги по утриманню будинку і прибудинкової території, в зв’язку з чим виникла заборгованість за надані послуги, яка відповідно до розрахунку станом на 01 серпня 2010 року становить 641 грн. 61 коп.
Судом встановлено, що позивачем надавались відповідачу вказані послуги, він їх одержував і не відмовлявся від них, а тому зобов’язаний вчасно розраховуватись за їх споживання.
За період отримання відповідачем послуг по утриманню будинку та при будинкової території заяв та скарг від нього на якість наданих позивачем послуг не надходило.
Згідно ст. 4 Закону України від 24.06.2004 p. №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» «законодавство України у сфері житлово-комунальних послуг базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства, цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунальних послуг...»
Згідно ст. 1 ч. 1 Закону України від 24.06.2004 р. №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» «комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо - та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.»
Згідно ст. 20 ч. З п. 5 Закону України від 24.06.2004 р. №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“ встановлення тарифів щодо оплати побутових, комунальних та інших послуг віднесено до власних (самоврядних) повноважень виконавчих органів, а повноваження щодо забезпечення здійснення державної політики цін, визначення переліку продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регуляторні ціни і тарифи на які затверджуються відповідними органами виконавчої влади, визначення повноважень органів виконавчої влади в галузі встановлення цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами) покладено на Кабінет Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 1998 року № 939 “Про вдосконалення системи державного регулювання розміру квартирної плати за утримання будинків і при будинкових територій “ (зі змінами, внесеними постановою від 15 травня 2003 року КМУ № 717) затверджено плату за надання житлових послуг та за обслуговування й утримання житла, а також затверджено склад витрат підприємств житлового господарства, пов’язаних з утриманням будинків і при будинкових територій, що входять до квартирної плати (плати за утримання житла). До складу таких витрат, зокрема, належать витрати на утримання обслуговуючого персоналу, експлуатацію будинкового господарства, ліфтів тощо.
Згідно ст. 32 ч. 2 Закону України від 24.06.2004р. №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» «Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку..».
Згідно ст. 66 ЖК Української РСР «плата за користування житлом (квартирна плата) обчислюється виходячи із загальної площі квартири..»
Згідно ст. 68 ЖК Української РСР наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Крім того, відповідач є власником квартири, тому відповідно до вимог Закону України “Про приватизацію державного житлового фонду“ він є співвласником допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання елементів зовнішнього благоустрою і зобов’язана брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку і при будинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.
На підставі зазначеного, суд вважає, що ОСОБА_1 за вказаний у позові період фактично користувався послугами КП “Богодухівжитло”.
Відповідно до ст.88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача судові витрати.
На підставі ст. 20 ч. З п.5, ст. 32 ч. 2 Закону України від 24.06.2004 р. №1875-IV «Про житлово-комунальні послуги», ст. ст. 62, 68 ЖК Української РСР, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 130, 212, 208, 209, 213-215, 218 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов КП “Богодухівжитло” до ОСОБА_1 “Про стягнення заборгованості” – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь КП “Богодухівжитло” виконкому Богодухівської міської ради 641 грн. 61 коп. та судові витрати в розмірі 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави держмито в розмірі 51 грн.
Рішення може бути оскаржене в Харківський апеляційний суд через Богодухівський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення
Суддя
Копію рішення отримали
Позивач:
Відповідач: