Судове рішення #12496183

РІШЕННЯ

Іменем України

15 жовтня 2010 року                                                Справа № 2-1256/2010

Богодухівський районний суд у складі головуючого судді Закопайло В.В. при секретарі Кривошиї Н.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Богодухівської міської ради Харківської області про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою  про визнання права власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1, який зареєстрований за ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на підставі свідоцтва про право власності, виданого Богодухівською міською радою 1 лютого 1951р. по 1/6 частині за кожним.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 Після її смерті спадщину  фактично прийняла її дочка ОСОБА_8, його бабуся, тобто мати його батька ОСОБА_9.

    Інші спадкоємці  ОСОБА_2 , її рідні діти, співвласники житлового будинку: ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 спадщину не прийняли,  так як в будинку зі спадкодавцем на час відкриття спадщини  не проживали і відповідних заяв до державної нотаріальної контори не подали.

        ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 Спадкоємців вони не мали, тому спадщину у вигляді належних їм часток житлового будинку по АДРЕСА_1 фактично прийняла ОСОБА_8, яка постійно проживала в даному будинку.

    Його батько - ОСОБА_9, син ОСОБА_8, який проживав з нею, помер ІНФОРМАЦІЯ_5 Після  смерті бабусі - ОСОБА_8, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_6, спадщину прийняв  він, вступивши в управління спадковим майном.

Просив  визнати за ним  право власності  в порядку спадкування за законом на житловий будинок , розташований по АДРЕСА_1.

    Позивач надав заяву про слухання справи за його відсутності, просив задовольнити позов з наявних в матеріалах справи доказів.

    Представник відповідача надав заяву про слухання справи за його відсутності, проти задоволення позову не заперечує.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:

Належність  ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 ОСОБА_7  житлового будинку,  розташованого  по АДРЕСА_1  підтверджується  технічним паспортом на садибний (індивідуальний)  будинок , виданим   КП "Богодухівське БТІ" .

        Факт смерті ОСОБА_2,   ОСОБА_3 ,ОСОБА_4 , ОСОБА_5,  ОСОБА_7  підтверджується відповідними свідоцтвами  про їх смерть. Рішенням Богодухівського районного суду Харківської області від 16 вересня 2010р. ОСОБА_6 оголошено померлим.

    Про родинні відносини між  померлими  власниками  житлового будинку  та позивачем  свідчать  свідоцтва  про  їх народження .

      Згідно зі ст.4 Прикінцевих та перехідних положень чинного Цивільного  кодексу  України, він  застосовується  до  цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності, тобто після 1 січня 2004р. Щодо цивільних відносин, які виникли до набрання чинності Цивільним кодексом України, положення цього Кодексу застосовуються до тих прав і обов’язків, що виникли або продовжують існувати після набрання ним чинності.

Ст. 548 ЦК України /1963р./ передбачено,  що для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він  фактично  вступив  в  управління  або  володіння спадковим майном. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з  моменту відкриття спадщини.

Ст.ст. 529,530 ЦК України /1963р./  встановлено , що онуки і правнуки спадкодавця є спадкоємцями за законом, якщо на час відкриття спадщини немає в живих того з їх батьків, хто був би спадкоємцем; вони успадковують порівну в тій частці, яка належала б при спадкоємстві за законом їх померлому родителю. При відсутності спадкоємців першої черги або при неприйнятті ними спадщини, а також в разі, коли всі спадкоємці першої черги не закликаються до спадкування, успадковують у рівних частках: брати і сестри померлого, а також дід та бабка померлого як з боку батька, так і з боку матері (друга черга).

Інших спадкоємців ОСОБА_8 не мала, спадкова справа в Богодухівській державній нотаріальній конторі ,за місцем відкриття спадщини, не заводилась, про що свідчить довідка Богодухівської державної нотаріальної контори.

Про факт прийняття позивачем ОСОБА_1 спадщини після померлої ОСОБА_8 свідчать довідка Богодухівської міської  ради  Харківської області та будинкова книга на вказане домоволодіння.

    При таких обставинах суд вважає за необхідне позов  ОСОБА_1 задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.15,30,62 ЦПК України , ст.529, 548,  549 ЦК України /1963р./,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на житловий будинок, розташований по АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду, через Богодухівський районний суд шляхом подачі в 10-денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження рішення і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом Харківської області

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація