Судове рішення #12493760

Справа № 2-7668/10

У Х В А Л А

8 листопада  2010 року

                        Артемівський районний  суд м. Луганська  у складі головуючого судді Головіної Т.М., при секретарі Шубіної О.С., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до АКІБ «УкрСиббанк», третя особа – приватний нотаріус Новоайдарського райокругу Луганської області Приз С.В.    про визнання кредитного договору та договору іпотеки  недійсними,-

В С Т А Н О В И В:

 

    Позивач звернувся до суду з вказаним позовом до АКІБ «УкрСиббанк», який розташований у м.Харкові,  посилаючись на несправедливість умов оспорюваних договорів в частині  надання кредиту в доларах США, що є способом зловживання права.  Як  на виборну підсудність даного спору Артемівському райсуду м.Луганська  - за місцем мешкання позивача, останній  посилається на Закону України «Про захист прав споживачів» (надалі – Закон).

           Відповідно до ст. 11 Закону, договір про надання споживчого кредиту укладається між кредитодавцем та споживачем, відповідно до якого кредитодавець надає кошти (споживчий кредит) або бере зобов'язання надати їх споживачеві для придбання продукції у розмірі та на умовах, встановлених договором, а споживач зобов'язується повернути їх разом з нарахованими відсотками.

            У наведеному Законі чітко прописана процедура укладання договору, яка включає питання щодо надання інформації кредитодавцеві та споживачеві один про одного та щодо умов кредитування: мету, для якої споживчий кредит може бути витрачений, форми його забезпечення, тип відсоткової ставки, сукупну вартість кредиту та вартість послуги з оформлення договору про надання кредиту, строк, на який кредит може бути одержаний, та варіанти його повернення. При цьому в разі ненадання зазначеної інформації суб’єкт господарювання, який повинен її надати, несе відповідальність, встановлену статтями 15 і 23 цього Закону.  Договір про надання споживчого кредиту укладається у письмовій формі, один із оригіналів якого передається споживачеві. Споживач не зобов’язаний сплачувати кредитодавцеві будь-які збори, відсотки або інші вартісні елементи кредиту, що не були зазначені в договорі.

            З аналізу норм Закону вбачається, що до спорів, які виникають з кредитних правовідносин, застосування Закону можливе в тому разі, якщо предметом і підставою позову є питання надання інформації споживачеві про умови отримання кредиту, типи відсоткової ставки, валютні ризики, процедура виконання договору тощо, які передують укладенню договору. Після укладення договору між сторонами виникають кредитні правовідносини, тому до спорів щодо виконання цього договору цей закон не може застосовуватись, а застосуванню підлягає спеціальне законодавство в системі кредитування.  

                    Згідно ст. ст.109, 116  ч.1 п.2 ЦПК України, позови  до юридичних осіб пред’являються за їх  місцем знаходженням.  Суд передає справу  на розгляд іншому суду, якщо після відкриття провадження по справі  і до початку судового розгляду  виявилося, що заяву  було прийнято  з порушенням правил підсудності.

                    Судом встановлено, що  між сторонами у даному спорі виникли кредитні правовідносини, спірні питання, які  передують укладенню договору, предметом і підставою даного позову  не являються, тому  Закон не може бути застосований у даному випадку, підстав для зміни підсудності, встановлених ст..110- 114 ЦПК України, немає.  

                    Таким чином, до початку слухання справи  по суті було виявлено порушення правил підсудності, тому  суд вважає за необхідне передати справу на розгляд до Московського районного суду м.Харкова – за місцезнаходженням  юридичної особи.

                    Керуючись ст. 109,  116  ч.1 п.2 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

                 Цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до АКІБ «УкрСиббанк»  про визнання кредитного договору та договору іпотеки  недійсними- передати  на розгляд  за підсудністю до Московського районного суду м.Харкова.

Ухвала набирає законної сили після закінчення п”ятиденнного строку на апеляційне оскарження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному суді Луганської області через районний суд протягом  п”яти  днів з дня її проголошення.

Суддя:                                                                                                Т.М. Головіна                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація