Справа №2-6053/10
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
28 жовтня 2010 року
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Сітало А.К.,
за участю секретаря - Катеринюка В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
в с т а н о в и в:
Позивач подав до суду позов, в якому просить розірвати шлюб, зареєстрований між нею та ОСОБА_2 22 листопада 2003 року в міському відділі РАГС Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 1701.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що під час спільного проживання з відповідачем у них виникали непорозуміння з побутових питань, що привело до фактичного розпаду їх родини. Вони не проживають разом з травня 2009 року.
Позивач подала до суду заяву, в якій просила суд справу розглянути за її відсутністю, позов задовольнити.
Відповідач подав суду заяву, в якій позовні вимоги визнав в повному обсязі, просив суд справу розглянути за його відсутністю.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі факти та відповідні ним правовідносини.
Позивач перебуває у шлюбі з відповідачем з 22 листопада 2003 року. Шлюб зареєстровано у міському відділі РАГС Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 1701. Миритись сторони не бажають.
Від шлюбу подружжя має дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Шлюбні відносини між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 фактично припинені.
За таких обставинах, суд приходить до висновку, що сім’я існує формально, примирення між подружжям неможливе і є всі підстави для розірвання шлюбу.
Відповідно до ст. 113 Сімейного кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Враховуючи, що подальше сімейне життя подружжя та збереження шлюбу суперечить їх інтересам, то згідно до ст. 112 СК України прохання позивача про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.
В заяві, наданій суду ОСОБА_1 зазначила, що бажає відновити своє дошлюбне прізвище – ОСОБА_1.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 60, 88, 130,174, 212-215, 224 ЦПК України, ст.ст. 110 - 113 СК України,
в и р і ш и в :
Розірвати шлюб укладений між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, який зареєстрований 22 листопада 2003 року в міському відділі РАГС Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 1701.
Відновити дошлюбне прізвище ОСОБА_1 – ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення апеляційної скарги.
Суддя: А.К.Сітало