Судове рішення #12493603

              Справа № 2-4146/10

У Х В А Л А

іменем України

12 листопада 2010 року                                                                                                   м. Харків

Орджонікідзевський районний суд м. Харкова в складі:

 Головуючого -                                    судді     Сітало А.К.

за участю секретаря                             Катеринюка В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про виплату соціальної допомоги «дітям війни»,

                                           

   В С Т А Н О В И В:

Позивач подав до суду позов, в якому просить зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова здійснити йому перерахунок пенсії з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком та провести відповідні нарахування за період з  09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.12.2009 року.  Просить стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в Орджонікідзевському районі м. Харкова на його користь суми, недоплачені йому, як дитині війни щомісячної доплати до пенсії станом на день подачі позову за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 31.12.2009 року.

Відповідно до ст. 104 Кодексу адміністративного судочинства України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушені її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин. Суб’єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду у випадках, встановлених законом.

В позові ОСОБА_1 ставиться вимога вирішити публічно-правовий спір.

Рішенням Конституційного суду України від 09.09.2010 року № 19-рп/2010 визнано такими, що не відповідають Конституції України, положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами», п. 2 ч. 1 ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України щодо підсудності справ щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

Отже, суд доходить висновку, що вказані правовідносини виникли в рамках реалізації владних управлінських функцій відповідача і віднесені до сфери публічно-правових відносин, в зв’язку з чим розгляд такої справи проводиться за правилами адміністративного судочинства.

Крім того, суд, відповідно до ст. 83 ЦПК України, вважає необхідним повернути позивачу сплачені ним витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та судовий збір.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 Цивільного Процесуального Кодексу України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Керуючись п.1 ч. 1 ст. 205  ЦПК України,

У Х В А Л И В :

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про виплату соціальної допомоги «дітям війни» - закрити.

Зобов’язати Управління державного казначейства Орджонікідзевського району м. Харкова повернути ОСОБА_1 сплачені нею 22.06.2010 року у відділенні Приватбанку витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 37 грн. та судовий збір, сплачений 22.06.2010 року у відділенні Приватбанку у розмірі 8 грн. 50 коп.

Роз’яснити, що позивач має право на звернення з даним позовом до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова в порядку адміністративного судочинства.  

  Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.

Суддя                                     А.К. Сітало

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація