Судове рішення #12489175

                                                                                                                                    № 2-4717/2010 р.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2010 року Ковпаківський районний суд м. Суми у складі головуючого – судді Фоменко І.М., при секретарі – Щербань Г.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовною заявою Прокурора м. Суми в інтересах держави в особі позивача Сумського міського центру зайнятості населення до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні суду знаходиться вище вказана цивільна справа.

В судовому засіданні встановлено, що ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку, а тому Сумський міський центр зайнятості населення як робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час стягнення з відповідача допомоги по безробіттю незаконно отриманої внаслідок умисного невиконання своїх обов'язків та зловживання ними, діє як суб'єкт владних повноважень, а сам цей спір є публічно-правовим.

Згідно з частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім тих, для яких законом установлено інший порядок судового вирішення.

У пункті 1 частини 1 статті 3 цього КАС України справу адміністративної юрисдикції визначено, як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 4 частини 1 статті 17 КАС України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, установлених законом.

За змістом частини 4 статті 50 КАС України суб'єкт владних повноважень може звернутись з адміністративним позовом до фізичної особи у випадках, установлених законом.

При таких обставинах суд вважає, що зазначений спір є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, який реалізовував у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції у сфері державної політики зайнятості населення.

Керуючись ст.205 ЦПК України суд, –

УХВАЛИВ:

Провадження по цивільній справі за позовною заявою Прокурора м. Суми в інтересах держави Сумського міського центру зайнятості населення до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманої допомоги по безробіттю закрити.

Роз’яснити позивачу, що зазначена категорія справ повинна розглядатися в порядку адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

                               

                        Суддя                                                               І.М. Фоменко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація