Справа № 2о–89/10
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
“09” вересня 2010р. Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі судді Лешко С.М.
розглянувши цивільну справу за заявою виконкому Коростенської міської ради про визнання спадщини відумерлою та передачу нерухомості у власність територіальної громади
В С Т А Н О В И В :
Виконком звернувся в суд з даною заявою, яку мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Києві померла ОСОБА_1, яка на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом була власницею квартири АДРЕСА_1. З того часу в квартирі ніхто не проживає, вона знаходиться без догляду, в занедбаному стані, захаращена, потребує термінового капітального ремонту.
За таких обставин, коли спадщину ніхто не прийняв і не оформив у встановленому порядку протягом п'яти років, заявник просив визнати спадщину відумерлою та передати вказану квартиру у власність територіальної громади м. Коростеня.
Представник заявника письмово просив справу слухати у його відсутності і вимоги задовольнити.
Вивчивши письмові матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задоволення даної заяви, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Києві, про що свідчить повідомлення Головного управління юстиції у м. Києві.
Згідно повідомлення Комунального підприємства Коростенського міжміського бюро технічної інвентаризації АДРЕСА_1 взято на облік та зареєстровано в книзі безхазяйного майна за №70 від 02.03.2010року і ця квартира належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданого державною нотаріальною конторою 05.09.2001року, реєстр № 1-2238.
У відповідності до вимог ст 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Оскільки у суда відсутні відомості про останнє місце проживання спадкодавця, то суд визнає місцем відкриття спадщини – місцезнаходження нерухомого майна, яке знаходиться в м. Коростені Житомирської області, як то передбачено ст. 1221 ЦК України.
Та обставина, що після смерті ОСОБА_1 спадкоємці спадщину не приймали, стверджується повідомленням нотаріальної контори і за місцем смерті спадкодавця і за місцем знаходження спадкового майна.
За таких обставин, коли з часу відкриття спадщини, з ІНФОРМАЦІЯ_1, минуло більше п'яти років, спадщина не прийнята у встановленому законом порядку, майно псується, перебуває на обліку як безхазяйне майно, є підстави для визнання спадщини відумерлою.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 213-215, 218, 274, 278 ЦПК України, ст.ст. 1221, 1277 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Визнати спадщину, що залишилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 у вигляді квартири АДРЕСА_1 відумерлою і передати її територіальній громаді м. Коростеня в особі виконкому Коростенської міської ради.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його постановлення, або в той же строк з дня отримання копії рішення.
Суддя: