Справа № 2-0-377\10
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.11.2010 року Московський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого-судді Єрмак Н.В.
при секретарі Кононенко К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи одинадцята Харківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про встановлення факту,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до Московського районного суду м. Харкова з заявою про встановлення факту.
В судовому засіданні заявник посилається на те, що з 01.07.1993 року по 03.12.2009 року вона проживала однією сім*єю з ОСОБА_3, вели спільне господарство, в належній їй на праві власності квартирі АДРЕСА_1, при цьому шлюб ними не зареєстрований. 03.12.2009 року ОСОБА_3 помер. Питаннями поховання займалася заявник. Встановлення даного факту необхідно заявнику для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3 Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 26.05.2010 року встановлено факт проживання однією сім*єю без реєстрації шлюбу заявника та ОСОБА_3 з 01.07.1993 року по 03.12.2009 року. Просить заяву задовольнити, встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_3, як між дружиною та чоловіком ( подружжя ) та визнати її спадкоємцем, який належить до першої черги спадкоємців, як дружина, яка пережила свого чоловіка.
Заінтересована особа ОСОБА_2 та представник заінтересованої особи – одинадцятої Харківської державної нотаріальної контори в судове засідання не з*явилися.
Суд, вислухавши пояснення заявника, вважає заяву такою, що підлягає залишенню без розгляду:
П.5 ч. 1 ст. 256 ЦПК України передбачено розгляд справи про встановлення факту проживання однією сім*єю чоловіка та жінки без шлюбу в порядку окремого провадження.
Рішенням Московського районного суду м. Харкова від 26.05.2010 року, яке набрало законної сили, встановлено факт проживання однією сім*єю без реєстрації шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_3 з 01.07.1993 року по 03.12.2009 року.
Заявник просить встановити факт родинних відносин між нею та ОСОБА_3, як між дружиною та чоловіком ( подружжя ) та визнати її спадкоємцем, який належить до першої черги спадкоємців, як дружина, яка пережила свого чоловіка, що потрібно їй для оформлення спадщини після смерті ОСОБА_3
Таким чином, під час розгляду справи виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, у зв*язку з чим суд залишає заяву без розгляду та роз*яснює заявнику, що вона вправі подати позов на загальних підставах.
На підставі викладеного, керуючись ст. 235 ч. 6 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи одинадцята Харківська державна нотаріальна контора, ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, залишити без розгляду.
Роз*яснити заявнику його право звернення з відповідним позовом до суду в порядку позовного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п*яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя