КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-8653/09/0670 Головуючий у 1-й інстанції: Черноліхов С.В.
Суддя-доповідач: Цвіркун Ю.І..
У Х В А Л А
Іменем України
"24" листопада 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді –Цвіркуна Ю.І.;
суддів – Земляної Г.В.,
Парінова А.Б.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за апеляційною скаргою фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2010 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у місті Житомир до фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 про стягнення 2 380 грн.,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у місті Житомирі звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 про стягнення 2 380 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2010 року позов задоволено, постановлено стягнути з ФОП ОСОБА_3 на користь ДПІ в місті Житомирі фінансову санкцію в розмірі 2 380 грн.
Не погоджуючись з постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2010 року, ФОП ОСОБА_3 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та закрити провадження по даній справі, посилаючись на порушення судом норм права.
В силу статті 197 КАС України апеляційний розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши докази у справі та обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія встановила наступне.
ФОП ОСОБА_3 як платник податків перебуває на обліку в ДПІ у місті Житомир.
Встановлено, що ДПІ у м. Житомирі була проведена виїзна документальна перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.03.2009 року. За результатами проведеної перевірки складено Акт №4988/17-1 від 12.08.2009 року.
Перевіркою були встановлені порушення ОСОБА_3 вимог п. 9 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Відповідно до пункту 9 частини 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
В силу п. 4 частини 1 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
На підставі акта перевірки прийнято рішення № 0007252302 від 20.08.09 року про застосування до ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій, зокрема відповідно до ст.17 Закону Україну "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано фінансову санкцію у двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (340 грн. х 7 = 2 380,00 грн.).
Згідно із ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Встановлено, що на час розгляду справи в суді апеляційної інстанції суму штрафних санкцій відповідачем не сплачено.
Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суду не надано жодного належного доказу, який би свідчив про необґрунтованість вимог ДПІ та безпідставність даного позову.
З огляду на викладене, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи встановлене, судова колегія визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В силу статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 195, 197, 200, 205 КАС України, суд
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу фізичної особи –підприємця ОСОБА_3 залишити без задоволення.
Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 01 квітня 2010 року залишити без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо його було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п’ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України). Касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення постанови в повному обсязі (стаття 212 КАС України).
Головуючий: Ю.І. Цвіркун
Суддя: Г.В. Земляна
Суддя: А.Б. Парінов