Судове рішення #12482078

                              № 2-а-1514/10            

                    У Х В А Л А                            

    29 листопада 2010 року                                                                 с-ще Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі головуючого-судді - Горулька О.М., розглянувши у скороченому провадженні в с-щі Решетилівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Решетилівському районі про перерахунок державної та додаткової  пенсій, -

 

                    В С Т А Н О В И В :

    10 листопада 2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії щодо відмови відповідача у здійсненні перерахунку йому державної та додаткової пенсій у розмірах, передбачених ст.ст 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язати відповідача здійснити перерахунок та провести виплату йому державної та додаткової пенсій за період з 27 листопада 2009 року без обмеження кінцевим терміном.

    В обгрунтування позову серед інших позивач посилається і на положення ч. 2 ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», які,  на думку позивача, виключають застосування  до данного позову наслідків пропущення строків звернення до суду.

    Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

   

    Оскільки позивач з даним позовом звернувся до суду 10 листопада 2010 року, суд приходить до висновку, що в межах встановлених законом строків лежать позовні вимоги за період з 10 травня 2010 року.

    Вирішуючи питання про наявність підстав для задоволення позовних вимог за період з 27 листопада 2009 року по 09 травня 2010 року, тобто за період, який лежить поза встановленими ч.2 ст. 99 КАС  України строками звернення до суду, суд виходить з наступного:Згідно ст. 87 Закону України «Про пенсійне забезпечення»:

Нараховані суми пенсії, не затребувані пенсіонером своєчасно, виплачуються за минулий час не більш як за 3 роки перед зверненням за одержанням пенсії.

Суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.

Згідно ч. 2 ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

 2. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Таким чином положення зазначених вище законів поширюються лише на на пенсії, вже нараховані, але не одержанні громадянами з вини органу, що призначає або виплачує пенсію.

В даному випадку спірні пенсії нараховані не були, а тому зазначені вище положення законів не є підставами для незастосування до даного позову наслідків пропущення строків звернення до суду.

 Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивач питання про поновлення строку звернення до суду не порушує.

    За таких обставин суд не вбачає підстав для поновлення ОСОБА_1 строку звернення до суду і приходить до висновку, що позов в частині позовних вимог за період з 27 листопада 2009 року по 09 травня 2010 року підлягає залишенню без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99, 100 КАС України, суд, -

                    У Х В А Л И В :

    Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Решетилівському районі про перерахунок державної та додаткової  пенсій за період з  27 листопада 2009 року по 09 травня 2010 року – залишити без розгляду.    

    Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали, а якщо ухвалу було  постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом  п’яти днів з дня отримання копії  ухвали до Харківського апеляційного адміністративного суду через Решетилівський районний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

                    Головуючий:        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація