Судове рішення #12478910

                                                                                                                                 Справа № 2а-5473/10

                                                                         

                                                                                ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

       29 листопада 2010 року.                                                                                                         м. Овруч                          

                 Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого – судді                Гришковець А.Л.,      

із секретарем                            Каленською  Н.В.,

з участю позивача                   ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом (заявою) ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, управління Пенсійного фонду України в Овруцькому районі, управління праці і соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації та КП «Центральна районна аптека» про стягнення недоплачених доплат, додаткової доплати, допомоги на оздоровлення, компенсацій, відрахувань на ліки, соціальних виплат, передбачених ст.ст. 37, 39, 48,51, 67, 71 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», стягнення коштів за купівлю ліків діабетикам по рецептах лікарів та коштів, передбачених ст. 6 Закону України ««Про соціальний захист дітей війни»,   про стягнення коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", -  

ВСТАНОВИВ:

  Позивач звернувся до суду із позовною заявою та просить поновити йому пропущений строк звернення до суду, визнати неправомірними дії відповідачів щодо проведення виплат, передбачених ст.ст. 37, 39, 48,51, 67, 71 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», та ст. 6 Закону України ««Про соціальний захист дітей війни» не у розмірах визначених Законами, зобов’язати відповідачів провести перерахунок підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення,  що передбачене ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 1996 року по даний час на суму 92133 грн., додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, що передбачена ст.51   Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.04.1999 року по даний час на суму 7093 грн. 37 коп.,  підвищення до пенсії, що передбачене ст.6 Закону України ?ро соціальний захист дітей війни” за період з 01.01.2006 року по 31.10.2010 року в сумі  6748 грн. 70 коп..

   Крім того, просить стягнути на його користь з відповідачів грошову допомогу у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, що передбачена ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 01.11.2007 року по 31.10.2010 року в сумі 9466 грн. 80 коп.,  підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, що передбачене ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 01.08.1996 року по даний час в сумі 92133 грн., щорічну допомогу на оздоровлення, що  передбачена ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період 2005 -2010 роки в сумі 21380 грн., додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров’ю, що передбачена ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.04.1999 року по 31.10.2010 року в сумі 7093 грн. 37 коп.,  363 грн. 28 коп. як відшкодування  вартості ліків, які мали безоплатно відпускатися за рецептами лікарів, що передбачено п.1 ст. 20 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», підвищення до пенсії, що передбачене ст.6 Закону України ?ро соціальний захист дітей війни” за період з 01.01.2006 року по 31.10.2010 року в сумі  6748 грн. 70 коп. та зобов’язати відповідачів виплачувати спірні виплати в розмірах визначених Законами, мотивуючи тим, що він проживає в АДРЕСА_1 яке віднесено до зони гарантованого добровільного відселення, перебуває на обліку в управлінні праці і соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації, управлінні Пенсійного фонду України в Овруцькому районі як пенсіонер і є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2-ї категорії. За період перебування на обліку в управлінні праці і соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації, управлінні Пенсійного фонду України в Овруцькому районі йому виплачувались компенсації та доплати, що встановлені в Законах  «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  та ?ро соціальний захист дітей війни”, не в розмірах визначених вказаними Законами, виходячи з мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, а  в менших розмірах. Аптека не відпускала безоплатно всі необхідні йому ліки і він був змушений придбавати їх у платних аптеках. Все це призвело до порушення його прав. Розмір недоплачених коштів становить вказані вище суми.  

   В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримав.  

        Представники відповідачів в судове засідання не з’явилися, але управління праці і соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації та КП «Центральна районна аптека»  надали листи – заперечення, в яких просять справу розглядати без участі їх представників. Щодо задоволення позову заперечують. Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області  надіслало заперечення на позовну заяву.

        Представник відповідача - управління  Пенсійного фонду України в Овруцькому районі в судове засідання не з’явився, не повідомивши про причини неявки, хоча своєчасно та належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки.

        Представник Овруцької міжрайонної прокуратури в судове засідання не з’явився, але надав лист про відсутність правових підстав для участі у справі.

         Ухвалою Овруцького районного суду від 29.11.2010 року позов в частині вимог по грошовій допомозі у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, що передбачені ст.ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 01.08.2002 року по 31.07.2005 року   і допомозі на оздоровлення, що передбачена ст.48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за 2002-2005 роки  залишено без розгляду.

        Вислухавши пояснення позивача та дослідивши в судовому засіданні докази, суд вважає, що позов слід частково задовольнити з наступних підстав.

 Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2-ї категорії, перебуває на обліку в управлінні праці і соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації, управлінні Пенсійного фонду України в Овруцькому районі як пенсіонер і постійно проживає в АДРЕСА_1

        Відповідно до ст. ст. 37, 39, 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” він  має право на відповідні доплати, які отримував  згідно постанови КМ України № 836 від 26.07.96 року в конкретних розмірах, а зокрема за ст. 37 – в сумі 2,10 грн., ст.39 – в сумі 10,5 грн., ст. 48 – в сумі 26 грн. 70 коп..  

Вказані обставини сторонами не заперечуються і підтверджуються наданими копіями: паспорту, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році 2-ї категорії, довідками про проведені виплати.  

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

               Згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” на час виникнення правовідносин була передбачена серед інших виплат і доплата по :

-   ст.. 37 Закону – громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, проводиться  щомісячна грошова допомога в зв»язку з обмеженням споживання продуктів харчування у зоні гарантованого добровільного відселення  в розмірі 40% мінімальної заробітної плати;

-   ст.39 Закону – пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірі: в зоні гарантованого добровільного відселення – 2 мінімальні заробітні плати,

-   ст. 48 Закону -  учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – п»ять мінімальних заробітних плат;

                  Розміри мінімальної  заробітної  плати та пенсії визначаються на момент виплати.

          Статтею 49 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” визначено, що пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді: державної пенсії, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

          Відповідно до ст. 51 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” особам, віднесеним до категорії 2, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком.

           Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.

            З листа Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області №2511/03 від 08.06.2010 року (а.с. 21) вбачається, що додаткова пенсія та підвищення до пенсії, як дитині війни виплачувалося в менших розмірах, ніж визначено Законами: з 01.04.2010 року в розмірах 104 грн.25 коп. та 49 грн. 80 коп. відповідно.

    В идатки   на   медичне   забезпечення   громадян,   які постраждали внаслідок  Чорнобильської  катастрофи,  провадяться  у межах  коштів,  що надійшли з Фонду на ці видатки міністерствам та іншим  центральним  органам  виконавчої   влади,   ЦК   профспілки працівників   атомної   енергетики  та  промисловості,  Державному лікувально-оздоровчому  управлінню,  Раді   міністрів   Автономної Республіки Крим,  обласним,  Київській та Севастопольській міським держадміністраціям через    територіальні    органи     Державного казначейства  згідно  із  спеціальними програмами,  погодженими чи затвердженими МНС,  та укладеними ними  договорами  (контрактами).

            Кошти    перераховуються   безпосередньо   постачальникам   та/або виробникам медичного обладнання,  ліків,  реактивів, інструментів, інших  матеріалів  медичного призначення,  лікувальним закладам на придбання  ліків,  реактивів,   витратних   матеріалів   медичного призначення  тощо,  в  тому  числі  для  надання медичної допомоги особам,  захворювання яких пов'язано з  наслідками  Чорнобильської катастрофи,  в  спеціалізованих  медичних  закладах  незалежно від форми власності у разі,  якщо така допомога не  може  бути  надана лікувальними  закладами регіону,  на підставі укладених договорів, актів  про  виконані  роботи,  а  також  рахунків  для  оплати   і накладних.

              Як вбачається з реєстрів безкоштовного відпуску  медикаментів потерпілому позивачу за період з 01.01.2010 року по 31.10.2010 року йому було відпущено безоплатно ліків на загальну суму 3065 грн. 51 коп. в межах визначених лімітів розпорядником коштів.

                  В ст.8 КАС України законодавець закріпив, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

                  Частиною 2 ст.9 КАС України визначено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

            Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом  прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.

          Частиною 3 ст.99 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду.

           Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку.

            Позивач просить поновити строки звернення до суду, мотивуючи тим, що строки пропущено в зв’язку з судовими тяганинами та казуїстикою в законодавстві. Зважаючи, що позивач вже звертався до суду по питанню стягнення спірних коштів в 2005 році, що підтверджується копією обліково-статистичної картки та копією постанови Овруцького районного суду від 07.05.2010 року по справі за №2а-5/10 і на даний час справа перебуває на розгляді в апеляційній інстанції в черговий раз, то відповідно вказані причини пропуску строку звернення до суду, суд не рахує  як поважні, оскільки позивач мав фізичну можливість звернутися до суду своєчасно.  

           За таких обставин, позовні вимоги позивача по 01.04.2010 року підлягають залишенню без розгляду.

                    П ереліком населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України № 17 від 12.01.93, м. Овруч Житомирської області відноситься до зони гарантованого добровільного відселення.

      Конституційні принципи, на яких базується здійснення прав і свобод людини і громадянина в Україні, включаючи і право на пенсійне забезпечення, передбачені статтями 1,3,ч.2 ст.6,8,22,23,ч.1 ст.24 Конституції України, набуте в сфері пенсійного забезпечення, не може бути скасоване, звужене. Правовою гарантією забезпечення державою даного права є виконання прийнятих на себе зобов’язань, виходячи з положень принципу верховенства права, закріпленого ст.8 Конституції України.

         Згідно ст.16 Конституції України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи є обов’язком держави. Конституційні права та свободи гарантуються і не можуть бути відмінені, при прийнятті нових законів або внесення змін в діючі закони не допускається звуження змісту та об’єму існуючих прав та свобод (ст.22 Конституції України).        

           Відповідно до ст.95 Конституції України бюджетна система  України будується на засадах справедливого і неупередженого розподілу суспільного багатства між громадянами і територіальними громадами.

             Виключно законом про Державний бюджет України визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

              Зазначені суми виплат не були закладені у видаткову частину бюджету 2009 року. Однак з метою захисту прав та свобод людини, які визнаються згідно КАС України найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави,  відповідач повинен був проводити нарахування компенсацій та допомог на підставі Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, що не є порушенням Бюджетного Кодексу України та норм Конституції України, які визначають видатки в межах Законів ?ро Державний бюджет”.

          Заборони відповідачеві щодо нарахування компенсацій і допомог в розмірах, передбачених Законом,  не було.

Викладена вище думка суду також ґрунтується на аналізі рішень Конституційного Суду України від 20.03.02 та 1.12.04, рішень Європейського Суду з прав людини.

Так, Конституційний Суд України зазначає, що відповідно до ст.16 Конституції України забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України є обов’язком держави. Одним із тяжких наслідків аварії на ЧАЕС стала втрата здоров’я громадянами. Законами України таких громадян віднесено до відповідних категорій, вони потребують відновлення втраченого здоров’я, постійної медичної допомоги та соціального захисту з боку держави.

Конституційний Суд України вважає, що для значної кількості громадян України пільги, компенсації і гарантії, право на які передбачено чинним законодавством, є додатком до основних джерел існування, необхідною складовою конституційного права на забезпечення достатнього життєвого рівня (ст.48 Конституції України), який принаймні не може бути нижчим від прожиткового мінімуму, встановленого законом (ст.46 Конституції), то звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається . Зупинення його дії можливе за умови введення відповідно до пункту 31 ч.1 ст.85, п.19 ч.1 ст.92 Конституції України надзвичайного стану

             Відповідно до п.2,4 Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМ України від 20.09.2005 р. №936, розпорядниками коштів за ст.ст.37, 48 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” є управління праці та соціального захисту населення по місцю реєстрації громадян,  отже кошти за вказаною статтею підлягають перерахунку та виплаті саме управлінням праці і соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації.

              В абз.2 п.2 Постанови КМ України №936 від 20.09.2005 року вказано, що втрачають чинність пункти 20-22, 25-28, 30, 32-35 Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.00 № 987, тобто п.24 Порядку, який стосується виплат пенсіонерам, є чинним.

             Відповідно до п.24 Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затвердженого постановою КМ України від 20.06.2000 №987, видатки, пов’язані з наданням пільг щодо пенсійного забезпечення згідно із Законом України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (пенсій на пільгових умовах за віком і стажем роботи, пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, додаткові пенсії, щомісячні компенсації  за втрату годувальника, підвищені пенсії і допомога), провадяться органами, які виплачують пенсію.  

      Згідно з п. а ч. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 року №497 "Про забезпечення виконання функцій з призначення і виплати пенсій органами Пенсійного фонду" органи Пенсійного фонду, крім призначення і виплати пенсій  відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", "Про прокуратуру" здійснює призначення і виплату пенсій, надбавок, підвищень та доплат і відповідно до Закону України  "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

    Оскільки, позивач перебуває на обліку та отримує пенсію в Головному управлінні Пенсійного фонду України, то відповідно останнє і є належним відповідачем по виплатах, що передбачені ст. 39, 51 Закону України ?ро статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та ст. 6 Закону України ««Про соціальний захист дітей війни».

            Відповідно до ст.6 КАС України до адміністративного суду має право звернутись з адміністративним позовом особа, яка вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушено її права, свободи чи інтереси.  

            Думка позивача, що виплата спірних коштів  в подальшому буде здійснюватися з порушенням вимог  Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  та Закону України ««Про соціальний захист дітей війни» є лише припущенням, а встановити наперед чи будуть порушені права особи неможливо у зв’язку із можливою зміною законодавства (внесенням змін в норми Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» , зупиненням дії вказаної норми, виключенням норм та інше), вчиненням дій відповідачем відповідно до Закону.        

           Тобто задоволення позову в цій частині фактично передбачає можливість порушення цих прав на майбутнє, що порушує завдання адміністративного судочинства,   а тому вимоги позивача у вказаній частині задоволенню не підлягають.      

    Від сплати судового збору позивач звільнений згідно п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, а відповідачі – згідно ст.5 вказаного Декрету та рішення сесії Овруцької міської Ради від 11.02.2010 року №13.

      Керуючись ст.ст.  8-11, 18, 71, 160, 161,  162 КАС  України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

     Позов задовольнити частково.

             Визнати дії управління праці і соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації в частині визначення ОСОБА_1 розміру грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва за період з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року та одноразової допомоги на оздоровлення за 2010 рік, що передбачені ст.ст. 37, 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  , а також дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в частині визначення розміру підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, додаткової пенсії, що передбачені ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та підвищення до пенсії, як дитині війни, що передбачене ст. 6 Закону України ««Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року   протиправними.

     Зобов”язати управління праці і соціального захисту населення  Овруцької районної державної адміністрації провести донарахування та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, що передбачена ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року  і допомоги на оздоровлення, передбаченої ст.48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за 2010 рік з розрахунку мінімального розміру заробітної плати.

     Зобов”язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести донарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, додаткової пенсії, що передбачені ст.ст. 39, 51 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та підвищення до пенсії, як дитині війни, що передбачене ст. 6 Закону України ««Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.04.2010 року по 30.09.2010 року  з розрахунку мінімальної пенсії за віком.

     Позов в частині вимог  по перерахунку та виплаті підвищення до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення,  що передбачене ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 1996 року по 01.08.2002 року та з 31.07.2005 року по  01.04.2010 року,  додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, що передбачена ст.51   Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01.04.1999 року по 01.04.2010 року, підвищення до пенсії, що передбачене ст.6 Закону України ?ро соціальний захист дітей війни” за період з 01.01.2006 року по 01.04.2010 року,  грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва, що передбачена ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період з 01.11.2007 року по 01.04.2010 року, щорічної допомоги на оздоровлення, що  передбачена ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за період 2007 -2009 роки залишити без розгляду за пропуском строків звернення до суду.

            В задоволенні решти вимог відмовити за безпідставністю.  

            Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

             На постанову суду до Київського апеляційного адміністративного суду через Овруцький районний суд може бути  апеляційна скарга на протязі 10 днів з дня отримання копії постанови, з одночасним направленням копії скарги до Київського апеляційного адміністративного суду особою, яка її подає.

              СУДДЯ :

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація