Справа № 1-211/ 2009
ВИРОК
Іменем України
17.12.2009 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого – судді Чуб І.А.
при секретарі –Барібан А.І.
за участю прокурора – Преверенди Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Андрушівка кримінальну справу по обвинуваченню
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Садове,
Шахтьорського району, Донецької області, жителя
АДРЕСА_1 українця, гр.України,
з середньою спеціальною освітою, не працюючого,
розлученого, маючого на утриманні неповнолітню дитину,
раніше не судимого,-
за ст. 164 ч. 1 КК України
встановив :
ОСОБА_1 за рішенням Андрушівського районного суду Житомирської області від 02.09.2005 року зобов'язаний сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі ј частини всіх видів заробітку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи з 11 серпня 2005 року і до повноліття дитини.
З 11 серпня 2005 року по грудень 2007 року ОСОБА_1 аліменти сплачував у повному обсязі та щомісячно. Починаючи з січня 2008 року по 01.11.2009 року ОСОБА_1 аліменти взагалі не сплачував, від їх сплати ухилявся, незважаючи на неодноразові попередження державної виконавчої служби в Андрушівському районі про кримінальну відповідальність. Заборгованість по аліментах станом на 01.11.2009 року становить 4552, 80 грн..
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та пояснив, що має сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання якого зобов'язаний сплачувати аліменти за рішенням Андрушівського районного суду від 02.09.2005 року в розмірі ј частини доходів щомісячно до досягнення дитиною повноліття. З 11 серпня 2005 року по грудень 2007 року аліменти сплачував повністю. Починаючи з січня 2008 року і по теперішній час аліменти щомісячно не сплачував, тому утворилася заборгованість в сумі 4552,80 грн.. Причиною несплати аліментів вважає відсутність роботи.
Крім визнання вини підсудним, вина ОСОБА_1 в інкримінованому йому злочині доведена зібраними по справі і дослідженими в судовому засіданні доказами.
Копією виконавчого листа № 2-717 від 02.09.2005 року року підтверджується, що ОСОБА_1 за рішенням Андрушівського районного суду від 02.09.2009 року зобов'язаний сплачувати аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі ј частини всіх видів заробітку, але не менше одного неоподаткованого мінімуму доходів громадян щомісячно, починаючи з 11 серпня 2005 року і до повноліття дитини (а. с. 6-7).
Згідно довідки Державної виконавчої служби в Андрушівському районі № 4942 від 05.11.2009 року заборгованість ОСОБА_1 по сплаті аліментів станом на 01.11.2009 року становить 4552, 80 грн.(а.с.4).
Копії попереджень Державної виконавчої служби в Андрушівському районі про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів з повідомленням розміру заборгованості, що постійно збільшувалась, виклики до відділу, які надсилались ОСОБА_1 свідчать про те, що він на них не реагував і не сплачував навіть будь-якої суми (а.с. 11-13).
Згідно довідки районного центру зайнятості ОСОБА_1 не перебував і не перебуває на обліку як безробітний та в пошуках роботи (а.с.14).
Суд задовольнив клопотання учасників судового розгляду справи про недоцільність дослідження у судовому засіданні інших зібраних на досудовому слідстві доказів.
Перевіривши вищенаведені докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1 в злісному ухиленні від сплати встановлених рішенням суду аліментів на утримання дитини доведена повністю і кваліфікує його дії за ознаками злочину, передбаченого ст. 164 ч.1 КК україни.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 в справі не має.
Обставини, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1 є його щире зізнання та каяття в скоєному злочині.
Обираючи покарання підсудному, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого, особу підсудного, який повністю визнав свою вину і розкаявся у вчиненому, позитивно характеризується по місцю проживання, до кримінальної відповідальності притягується вперше та вважає що його виправлення можливе без ізоляції від суспільства .
На підставі наведеного і керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України суд,-
засудив :
ОСОБА_1 за ст.164 ч.1 КК України визнати винним і призначити йому покарання в вигляді ста годин громадських робіт.
До набрання вироком законної сили стосовно ОСОБА_1 обрати запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Андрушівський районний суд на протязі 15 діб з моменту його проголошення шляхом подачі апеляції.
СУДДЯ:
- Номер: 1/2407/3760/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-211
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Чуб Інна Анатоліївна
- Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.11.2011
- Дата етапу: 10.01.2012