Справа № 2-2400\07
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2007 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області
під головуванням судді Сидорука Є.І.,
при секретарі Щудло М.О.,
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розподіл сумісного майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач в судове засідання повторно не з»явився, хоча про час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення в газеті « Вісті Рівенщини» від ЗО березня 2007 року. Заяви про відкладення розгляду справи не подав.
З врахуванням викладеного, суд рахує за можливе провести розгляд справи за наявністю матеріалів справи з постановлениям заочного рішення.
Позивач у судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просить суд винести рішення відповідно до якого виділити ій легковий автомобіль ВАЗ - 2108 д.н. НОМЕР_1, а відповідачу банківський вклад у Рівненській філії « Приватбанк» .
Суд, заслухавши пояснення позивача, всебічно дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Так, судом встановлено, що сторони з 05 липня 1991 року перебували в зареєстрованому шлюбі, який 18 грудня 2006 року був розірваний рішенням Рівненського міського суду.
За час подружнього життя сторони придбали у спільне користування автомобіль ВАЗ-2108 д.н. НОМЕР_1 а також грошові кошти, що знаходяться на рахунку відповідача у Рівненській філії банку « Приватбанк».
Відповідно до ст. 60 СЬС України - майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав поважної причини ( навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Згідно ст. 70 СК України - у разі поділу майна, що є об»єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. При вирішенні спору про поділ майна суд може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема якщо один із них не дбав про матеріальне забеспечення сім»ї, приховав, знищив чи пошкодив майно, витрачав його на шкоду інтересам сім»ї. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею , ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забеспечення їхнього фізичного,духовного розвитку та лікування.
З матеріалів справи вбачається, що з позивачкою проживає непоновлітній син , а відповідач немає постійного стабільного заробітку і належним чином не сплачує аліменти на утримання сина, чим ставить позивачку та її дитину в тяжке матеріальне становище.
Згідно п. 10 Пленуму Верховного Суду України N 16 від 12.06.98 « Про застосування судами
деяких норм Кодексу про шлюб та сім'ю України « - у справах про поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя, суд може в окремих випадках, з наведенням відповідних мотивів, відступити від начала рівності часток подружжя, враховуючи інтереси неповнолітніх дітей або одного з подружжя, що заслуговують на увагу (зокрема, якщо один із подружжя за відсутності поважних причин не мав самостійного заробітку чи інших доходів, ухилявся від участі у придбанні чи утриманні майна, витрачав спільне майно на шкоду інтересам сім'ї) або коли це передбачено шлюбним контрактом.
Інтереси неповнолітніх дітей або другого з подружжя, що заслуговують на увагу, можуть враховуватися судом При визначенні способу поділу спільного майна в натурі й у тому разі, коли суд не відступив від начала рівності часток.
Якщо судом установлено, що один із подружжя відчужив, приховав, знищив чи пошкодив спільне майно або використав його на свій розсуд усупереч волі другого з них і не в інтересах сімї, то при поділі
враховується це майно або його вартість.
Згідно ст. 71 СК України - майно, що є об»єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовліністю між ними.
Таким чином, автомобіль ВАЗ - 2108 д.н. НОМЕР_1 являється неподільною річчю, і з урахуванням інтересів позивачки, неповнолітньої дитини, суд рахує, що автомобіль необхідний для задоволення потреб позивачки та дитини , а тому слід відступити від рівності часток . Відповідач ніде не працює , більшість часу знаходиться за межами України, а автомобіль ним не використовується.
На підставі ст.ст. 60,70,71 СК України, керуючись ст.ст. 10,59,60,208,209,213,214,215,218, 223,294,297 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити .
Виділити із спільної сумісної власності у приватну власність ОСОБА_1 автомобіль ВАЗ 2108 реєстраційний номер НОМЕР_1, 1992 року випуску.
Виділити із спільної сумісної власності у приватну власність ОСОБА_2 банківський вклад на ім»я ОСОБА_2, що знаходиться в Рівненській філії Банку « Приватбанк». Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів, з дня отримання його копії.
- Номер: 6/552/80/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2400/2007
- Суд: Київський районний суд м. Полтави
- Суддя: Сидорук Є.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.04.2016
- Дата етапу: 08.04.2016