Справа №2-3030\07 РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 квітня 2007 року Рівненський міський суд
під головуванням судді - Ковальова І.М. при секретарі - Панчук І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Рівне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету рівненської міської Ради про визначення часток у праві спільної сумісної власності, -
встановив:
В Рівненський міський суд з позовом до виконавчого комітету Рівненської міської Ради про визначення часток у праві спільної сумісної власності звернулася ОСОБА_1.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просить суд визначити, що кожному із співвласників - ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 належить у праві спільної сумісної власності по 1/3 частки в квартирі АДРЕСА_1 в м. Рівне.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про те до початку розгляду справи подав до суду клопотання, згідно якого заявлені вимоги визнають, проти їх задоволення не заперечують та просять суд провести розгляд у їх відсутності.
Заслухавши учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що у відповідності до свідоцтва про право власності на житло, виданого 29 червня 1993 року Фондом державно-комунального майна міської Ради народних депутатів позивачу ОСОБА_1, ОСОБА_2. та ОСОБА_3. на праві приватної спільної сумісної власності належить квартира АДРЕСА_1 в м. Рівне
ІНФОРМАЦІЯ_1померла мати позивача ОСОБА_3, що стверджується свідоцтвом про смерть відІНФОРМАЦІЯ_1, виданого міськвідділом реєстрації актів громадянського стану м. Рівне. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з частини вищевказаної квартири.
Позивач в установлений законом строк звернулася до Першої Рівненської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але для оформлення їй свідоцтва про право на спадщину необхідно виділити частку померлого у спільній сумісній власності.
Відповідно до ст.370 ЦК України, співвласники мають право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності. У разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Враховуючи вищевикладені обставини та те, що позивач постійно проживала в вищезазначеній квартирі та проживає на даний час, у встановлений законом порядку звернулася до нотаріальної контори, представник відповідача проти задоволення позову не заперечила, тому з даних підстав позовні вимоги підлягають до повного задоволення.
Керуючись ст.ст. 10,60,212,213 ЦПК України, ст. ст. 368, 370 ЦК України суд , -
Вирішив :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити частки співвласників: ОСОБА_1, ОСОБА_2 ,та померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 належить у праві спільної сумісної власності по 1/3 частки в квартирі АДРЕСА_1 в м. Рівне.
Сторони можуть подати заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подаються протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження»»