Справа № 2-а-3052
2010 рік
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 грудня 2010 року Суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Дзямко О.П., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області про поновлення пропущеного строку, визнання бездіяльності Управління пенсійного фонду України в м. Енергодар протиправною та зобов’язання здійснення перерахунку та виплати надбавки до пенсії як дитині війни, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду 01.12.2010 року з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області про пновлення пропущеного строку звернення до суду, визнання протиправною бездіяльності УПФУ в м.Енергодар, щодо нездійснення перерахунку та невиплати їй у повному обсязі надбавки до пенсії згідно із Законом України «Про соціальний захист дітей війни» та зобов’язання здійснення перерахунку та виплати надбавки до пенсії згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни» за період з 01.01.2006 року по 31.12.2009 рік у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання адміністративного позову з’ясовує чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
До суду позивач з адміністративним позовом звернулася 01.12.2010 року, тобто після закінчення шестимісячного строку.
З гідно із наданими позивачем до адміністративного позову документами, позивач має статус «дитини війни» який було їй встановлено ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року за № 2196-IV, про що є відмітка у пенсійному посвідченні виданому позивачу, користується підвищенням у розмірі надбавки до пенсії встановленої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а саме: Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни відповідно до ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у відповідних розмірах.
У адміністративному позові, позивач зазначає, що Законом України «Про соціальний захист дітей війни» було визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, з 01.01.2006 року підвищена до 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, однак Верховною Радою України 20.12.2005 року був прийнятий Закон України «Про державний бюджет України на 2006 рік», а 19.12.2006 року був прийнятий Закон України «Про державний бюджет України на 2007 рік», у яких були встановлені обмеження щодо виплати.
У своєму адміністративному позові, позивач зазначила, що про порушення її прав, вона дізналася тільки після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації.
Однак, прийняті Верховною Радою України та підписані Президентом України Закони України «Про державний бюджет України» на відповідні роки, опубліковуються у офіційних засобах масової інформації, які є доступними для громадян і позивач мала можливість ознайомитися з ними, крім того, позивачу нараховувались щомісячно відповідні доплати до пенсії, вона їх одержувала, знала про їх розмір, однак до суду не зверталася.
Р ішення Конституційного суду України щодо визнання такими, що не відповідають Конституції України обмеження, встановлені Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік», щодо виплат пільг встановлених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» було винесено 09.07.2007 року № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії), а також Конституційним судом України 22.05.2008 року № 10-рп2008 року (справа про соціальні гарантії) винесено рішення у якому визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) положення щодо обмежень соціальних виплат Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік».
Тобто, з моменту винесення рішення Конституційним судом України до моменту звернення позивача до суду з адміністративним позовом, пройшов суттєвий проміжок часу, однак у цей час позивач не зверталася до суду за захистом своїх прав.
Відповідно до ст. 100 КАС України: а дміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
На підставі вищевикладеного, і з урахуванням виду платежу – регулярний, тривалості періоду, за який виник спір, суд не вбачає поважності причини пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом і приходить до висновку, що він підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 107 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Енергодар Запорізької області про поновлення пропущеного строку, визнання бездіяльності Управління пенсійного фонду України в м. Енергодар протиправною та зобов’язання здійснення перерахунку та виплати надбавки до пенсії як дитині війни – залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: