Судове рішення #12463267

      Справа № 2-4838/10 р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

І м е н е м   У к р а ї н и

 12 жовтня 2010 р.                                                                                                     м. Макіївка

                        Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області в складі:

                                  головуючого - судді Завгороднього Є.П.,

                                             при секретарі Мінку В.В.

         розглянувши  у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом   ВАТ «Донецькобленерго» в особі Обособленого підрозділу „Макіївський об’єднаний район електричних мереж” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту та невраховану електричну енергію,

                                                   встановив:

Позивач звернувся до суду з вищевказаною позовною заявою.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і пояснив, що між позивачем та відповідачем існують цивільні правовідносини, які підтверджуються конкретними обставинами, а саме: з боку позивача – це постачання на об’єкт відповідача, який розташовано за адресою: АДРЕСА_1 електроенергії, а з боку відповідача – це, зокрема, споживання електроенергії. Відповідно до п. 7 Правил користування електричною енергією для населення, для споживання електроенергії новий наймач (власник) квартири або іншого об’єкта повинен звернутися до енергопостачальника для укладення договору про користування електричною енергією. Після чого енергопостачальник протягом 3 днів у містах та 7 днів у сільській місцевості підключає квартиру або об’єкт споживача до електропостачання та відкриває особистий рахунок з метою належного обліку вказаних правовідносин. В порушення цих вимог закону відповідач не звернувся до енергопостачальника. Крім того, 27.01.2010 р. при перевірці представниками позивача виконання вимог ЗУ „Про електроенергетику” та електроустановки та приладу обліку у відповідача було виявлено порушення ПКЕЕН: самовільне підключення електроустановок до електричної мережі, що не є власністю споживача, особистий рахунок не відкрито, договір на користування електричною енергією не укладено, про що було складено акт № 109022, нарахування збитків за цим актом складає 3023,56 грн. Добровільно заборгованість не погашена. Просить суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

 Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином-судовими повістками, причину неявки  до суду  не повідомив, заперечення на позов не надав.

Зі згоди представника позивача,    на підставі  викладеного та відповідно до ч.1 ст.224 ЦПК України суд вважає можливим  розглянути справу у відсутність  відповідача по наявним доказам і прийняти заочне рішення.

 Заслухавши пояснення представника позивача, дослідив матеріали справи, суд вважає, що позов належить   задоволенню за таких обставин.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно копії акту перевірки від 27.01.2010 р. в будинку відповідача виявлено наступне порушення «Правил користування електричною енергією для населення», а саме:  самовільне підключення електроустановок до електричної мережі, що не є власністю споживача, особистий рахунок не відкрито, договір на користування електричною енергією не укладено.   (а.с.6).

Згідно довідки - розрахунку  сума заборгованості сума збитків за актом перевірки – складає 3023,56 грн. (а.с. 7).

Згідно ст. 526 ЦК України – зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог  цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю  таких умов та вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до п. 7 Правил користування електричною енергією для населення, для споживання електроенергії новий наймач (власник) квартири або іншого об’єкта повинен звернутися до енергопостачальника для укладення договору про користування електричною енергією. Після чого енергопостачальник протягом 3 днів у містах та 7 днів у сільській місцевості підключає квартиру або об’єкт споживача до електропостачання та відкриває особистий рахунок з метою належного обліку вказаних правовідносин

Відповідно до ст.. 26 ч. 4 ЗУ «Про електроенергетику» споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією…

Відповідно до ст.. 27 ч. 1 правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну…відповідальність.

Правопорушенням в електроенергетиці є…. - порушення правил користування енергією.

Відповідно до ст.ст. 67, 68 ЖК України, п. 5 ст. 20, ст.. 32 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”, та п.п. 20, 42 Правил користування електричною енергією для населення” відповідач зобов’язаний кожного календарного розрахункового місяця сплачувати комунальні послуги, зокрема електричну енергію.

Відповідно до п. 48 вказаний Правил споживач несе  відповідальність за: порушення ПКЕЕ, розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електричних мереж і споживання електричної енергії без приладів обліку, пошкодження приладу обліку та інші дії, за які законодавством передбачена відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 88 ч.1 ЦПК України –стороні, на користь якої ухвалено  рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем існують цивільні правовідносини, які підтверджуються конкретними обставинами, а саме: з боку позивача – це постачання на об’єкт відповідача, який розташовано за адресою: АДРЕСА_1 електроенергії, а з боку відповідача – це, зокрема, споживання електроенергії. Відповідно до п. 7 Правил користування електричною енергією для населення, для споживання електроенергії новий наймач (власник) квартири або іншого об’єкта повинен звернутися до енергопостачальника для укладення договору про користування електричною енергією. Після чого енергопостачальник протягом 3 днів у містах та 7 днів у сільській місцевості підключає квартиру або об’єкт споживача до електропостачання та відкриває особистий рахунок з метою належного обліку вказаних правовідносин. В порушення цих вимог закону відповідач не звернувся до енергопостачальника. Крім того, 27.01.2010 р. при перевірці представниками позивача виконання вимог ЗУ „Про електроенергетику” та електроустановки та приладу обліку у відповідача було виявлено порушення ПКЕЕН: самовільне підключення електроустановок до електричної мережі, що не є власністю споживача, особистий рахунок не відкрито, договір на користування електричною енергією не укладено, про що було складено акт № 109022, нарахування збитків за цим актом складає 3023,56 грн.. За таких обставин суд вважає, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути  нараховану  заборгованість за актом перевірки та судові витрати.

На підставі  ст.. 526 ГК України,  ст. 15, 15-1, 26, 27 Закону України   «Про електроенергетику», п.п. 35, 42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення» затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999р. № 1357,  керуючись, ст. ст. 10, 11, 209, 214-215, 224-226 ЦПК України суд,

                                                                                  вирішив:

Позовну заяву ВАТ «Донецькобленерго» в особі Обособленого підрозділу „Макіївський об’єднаний район електричних мереж” до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту та невраховану електричну енергію - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Донецькобленерго» в особі Відокремленого підрозділу „Макіївський об’єднаний район електричних мереж”, з перерахуванням  на р/р 260363011372 ДОУ ОАО Гос.Ощадбанк України, МФО 335106, код ОКПО 35151993. т./р 26004301535689 у ЦГО АК ПІБ м. Макіївки Донецької області, МФО 334516 ОКПО 35151993, № рег. Свід. 05992807, ін. № 001312605035  - заборгованість у розмірі 3023,56 грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн., а всього 3053,56грн. (три тисячі п’ятдесят три грн. 56 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі  51 грн.

Рішення може бути оскаржене  в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк  з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

         Заочне рішення може бути  переглянуте прийнявшим  його судом по письмовій заяві  відповідача, яка може бути подана  протягом  10 днів з дня отримання копії рішення.

                                             

                                                                              Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація