справа №2-4041/2010 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
06 грудня 2010 р. м. Керч
Керченський міський суд Автономної Республіки Крим в складі:
головуючого судді – Цветкова О. Я.
при секретарі – Пшеничній Г. О.,
за участю:
прокурора Лісничої Ю. В.,
представника позивача за довіреністю ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Керчі цивільну справу за позовом Служби у справах дітей Управління у справах дітей, молоді та спорту Керченської міської ради АР Крим в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа - ОСОБА_4, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів , мотивуючи позовні вимоги тим, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, є батьком малолітньої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, але з народження з донькою не проживає, її вихованням не займається, матеріальної допомоги не надає. Рішенням Керченського міського суду від 20.05.2010 р. мати дитини – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, визнана безвісно відсутньою з 06.03.2008 р. Рішенням виконавчого комітету Керченської міської ради АР Крим від 31.03.2008 року № 273 опікуном над дитиною призначена її тітка ОСОБА_4 , з якою дитина й проживає. У зв’язку з цим позивач просить позбавити відповідача батьківських прав та стягнути з нього аліменти на користь піклувальника на утримання дитини. У судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_1 вимоги підтримала, просила суд задовольнити позов.
Відповідач, будучі належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи за зареєстрованим місцем проживання, у судове засідання не з’явився, в матеріалах справи є відомості, що відповідач з новою сім’єю проживає на території Російської Федерації, втім точне місце його проживання не встановлено (а.с.9), тому суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, враховуючи, що позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Вислухавши пояснення представника позивача, думку прокурора, яка не заперечує проти задоволення уточнених позовних вимог, показання свідка ОСОБА_6, дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, є батьком неповнолітньої дитини – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.3,4). Рішенням Керченського міського суду від 20.05.2010 р. мати дитини – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3, визнана безвісно відсутньою з 06.03.2008 р. (а.с.6).
06.03.2008 р. було виявлено покинуту батьками дитину, про що був складений відповідний акт (а.с.5).
Згідно зі ст. 133 Сімейного кодексу України якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік - батьком дитини.
З народження дитини батько з донькою не проживає, її вихованням не займається, матеріальної допомоги не надає, вихованням дитини займається її тітка, що підтверджено також показаннями свідка ОСОБА_6, яка є сусідкою ОСОБА_4 О ., а також матеріалами справи (а.с.10,11).
Рішенням виконавчого комітету Керченської міської ради АР Крим від 31.03.2008 року № 273 опікуном над дитиною призначена її тітка ОСОБА_4 , з якою дитина й проживає (а.с.7).
Згідно з висновком комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Керченської міської ради АР Крим позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно неповнолітньої дитини – ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.12).
Пунктом 2 частини першої статті 164 Сімейного кодексу України передбачена можливість позбавлення батьків батьківських прав у разі, якщо батьки ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач ухиляється від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини, отже позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.
Що стосується вимог про стягнення аліментів суд зазначає наступне.
Статтею 166 Сімейного кодексу України встановлено, що особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини. Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може на вимогу позивача або за власною ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.
Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Стаття 191 Сімейного кодексу України передбачає, що а ліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
За таких обставин суд приходить до висновку, що позов в цій частині також підлягає задоволенню, відповідач зобов'язаний сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частки від усіх видів заробітку, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 12.10.2010 р. на користь піклувальника дитини - ОСОБА_4.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст. 164, 166, 180, 191 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 214, 215, 224-225 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов Служби у справах дітей Управління у справах дітей, молоді та спорту Керченської міської ради АР Крим – задовольнити.
Позбавити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно неповнолітньої дитини – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4. Уродженки м. Керч Крим, що проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі ј частини всіх видів заробітку, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 12.10.2010 року і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави 51 (п’ятдесят одну) грн. 00 коп. судового збору та 120 (сто двадцять) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.
Заочне рiшення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою вiдповiдача, поданою протягом десяти днiв з дня отримання його копiї. У разi залишення заяви про перегляд заочного рiшення без задоволення заочне рiшення може бути оскаржене вiдповiдачем в апеляцiйному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду АР Крим через Керченський міський суд АР Крим протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлений 07 грудня 2010 р.
Суддя О. Я. Цветков