Судове рішення #12453568

 Справа № 2-6395/10

  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2010 року  Ленінський районний суд м. Донецька у складі:

головуючого судді: Хмельницької Л.І.

при секретарі: Богоявленської А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,-

                                             

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. В обгрунтування позову зазначила що вона знаходилась у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем. Від спільного  проживання вони мають дитину  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у свідоцтві про народження якої відповідач записаний  батьком. Після припинення фактичних шлюбних відносин між сторонами, дитина залишилась проживати з нею. Матеріальної допомоги на утримання дитини відповідач не надає. Самій позивачці важко утримувати дитину матеріально. Просила суд стягнути на її користь щомісячно на утримання дочки аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів доходів відповідача, але не менше  ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до повноліття дитини.

Позивачка до судового засідання не з*явилась, надіслала заяву з проханням слухати справу у її відсутність, позовні вимоги підтримала.

Відповідач до судового  засідання не з*явився надіслав до суду заяву з проханням слухати справу у його відсутність, проти позову не заперечував.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає   задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що  сторони знаходились у фактичних шлюбних відносинах, та від сумісного проживання мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у свідоцтві про народження якої (а.с.5) відповідач записаний батьком. Дитина мешкає разом з позивачкою за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується  випискою з  особового рахунку (а.с.6).

Згідно з вимогами ст. 180 СК України  батьки зобов’язані утримувати  дитину до досягнення нею повноліття.  У відповідності зі ст. 181 ч.3 СК України за рішенням суду  кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу  її матері, батька або у твердій грошовій сумі.

Крім того, у відповідності до ч. 1 ст. 182 Сімейного Кодексу України, при ухваленні розміру аліментів суд приймає до уваги стан здоров’я та матеріальний стан платника аліментів.

З урахуванням всіх обставин по справі,  суд вважає  необхідним стягнути з відповідача щомісячно на користь позивачки на утримання неповнолітньої дитини  аліменти у розмірі  1/4 частини з усіх видів заробітку(доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У відповідності  зі ст. 88 СК України, ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів  України «Про державне мито» з відповідача на користь держави необхідно стягнути судовий збір у розмірі 51 грн., та витрати  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1258 зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2009р. № 361 в сумі 120грн.

На підставі ст.ст. 180-183 СК України та керуючись ст.ст. 10, 60, 212-215, 367 ЦПК України, суд-

   

В И Р І Ш И В :

Позов  ОСОБА_1  задовольнити.

Стягнути з  ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Донецька Донецької області щомісячно  на користь  ОСОБА_1 аліменти  на утримання  дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1  у розмірі   1/4 частини з усіх видів  його заробітку (доходів), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з  29 жовтня  2010 року до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51 гривень, а також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120грн.

 Рішення у частині  стягнення аліментів  у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції в 10-денний строк з дня  його проголошення.  

 Рішення постановлено суддею у нарадчій кімнаті.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація