Справа №2-242 2007р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2007 року Ленінський районний суд м. Донецька в складі: головуючого судді: Хмельницької Л.І. при секретарі: Стіліаніді Г.О. за участью позивача: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Донецька цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачкою. В обгрунтування позову вказав, що шлюб був зареєстрований 18 жовтня 2001 року в відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції м. Донецька, актовий запис № 363. Шлюб перший як для позивача так і для відповідачки.
Від вказаного шлюбу дітей немає.
В листопаді 2001 року між позивачем та відповідачкою були припинені шлюбні відносини у зв"язку з тим, що в сім"ї виникали сварки та скандали з причини суттєвої різниці характерів. Внаслідок сварок між сторонами були втрачені почуттія любові та взаємоповаги. В цей час позивач мешкає з іншою жінкою, та бажає зареєструвати з нею шлюб. Примирення з відповідачкою вважає неможливим. Просив шлюб з відповідачкою розірвати, судові витрати покласти на нього.
В судовому засіданні позивач підтримав позов, просив шлюб з відповідачкою розірвати, витрати покласти на нього, пояснив, що майнового спору немає, судові витрати просив покласти на нього.
Відповідачка до судового засідання не з'явилася, про день слухання справи була належним чином повідомлена шляхом розміщення оголошення в засобах масової інформації.
Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що шлюб сторін розпався, збереження сім"ї неможливе, сторони не проживають спільно, позивач мешкає з іншою жінкою, збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, окрім того,суд також враховує ті обставини що дітей від шлюбу немає, а також те, що між сторонами немає майнового спору.
Надання сторонам строку для примирення суд вважає недоцільним, оскільки вважає, що примирення між ними неможливе.
Відповідно до ст. 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється унаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 СК України. На підставі ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним з подружжя.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує ступінь відповідальності кожного з подружжя в розпаді сім'ї, а також думку позивача з цього приводу, тому вважає за необхідне покласти судові витрати на позивача.
На підставі ст.ст. 105,110,112 СК України та керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 про розірвання шлюбу задовольнити.
2
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. і ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. зареєстрований 18.10.2001р. у відділі реєстрації актів цивільного стану Ленінського районного управління юстиції м. Донецька, актовий запис № 363- розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави державне мито в сумі 17 гривень, звільнивши від сплати ОСОБА_2
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.