Справа №1-73/2007 p. ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2007 року Садгірський районний суд м. Чернівці в складі:
головуючого-судді Проскурняка І.Г.
при секретарі Богонос Г.Й.
з участю прокурора Стрижаковського О.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернівці справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця с Вороньки Чорнухинського району, Полтавської області, українки, громадянина України, з середньо спеціальною освітою, неодруженого, непрацюючого, мешканця м. АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у скоєнні злочину, передбаченого ст. 185 ч.І КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1. 26.02.2007 року, приблизно о 4 годині, будучи пасажиром поїзду № 141 сполученням „Москва - Чернівці", перебуваючи в стані алкогольного сп"ягніння, на перегоні між ст. Бердичів та ст. Шепетівка, проходячи по вагону № 10 вказаного поїзду, побачив в службовому купе провідника на столі мобільний телефон, який він вирішив викрасти. Після чого, переслідуючи корисливу мету направлену на таємне викрадення чужого майна, таємно викрав з службового купе провідника вагону № 10 мобільний телефон „НОКІА 7260", вартістю 1200 гривень з сім-картою мобільного оператора UMC з мобільним номером НОМЕР_1, вартістю 25 гривень, на рахунку якої були гроші в сумі 97 гривень, що належав провіднику вказаного вагону ОСОБА_2. Крім цього, підсудний, перебуваючи в цьому ж поїзді, продовжуючи свій злочинний намір, переслідуючи корисливу мету направлену на таємне викрадення чужого майна, приблизно о 17 годині 35 хвилин 26.02.2007 року, на перегоні між ст. Чернівці Північні та ст. Чернівці Центральні, скориставшись відсутністю власника, таємно викрав з вагону № 10 купе № 8 чоловічу сумку - баретку громадянина ОСОБА_3., вартістю 20 грн., в якій зберігалися особисті документи, а саме : посвідчення водія, два свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, посвідчення залізничника, пенсійне посвідчення, зарплатна пластикова карта банку „Експрес Банк", дві зв'язки ключів, на яких було разом 7 ключів, вартістю 5 гривень за 1 шт., всього на суму 35 грн., калькулятор вартістю 15 грн. та гроші в сумі 262 грн., як знаходились в паспорті.
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. свою вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив, що 26.02.2007 року, перебуваючи в поїзді № 141 сполученням „Москва - Чернівці", він помітив на столі в купе провідника мобільний телефон, який вирішив вкрасти, що в подальшому і зробив. Перейшовши зі свого вагону у вагон № 10 вказаного поїзда, він побачив в одному із купе, двері в яке були відчинені, чоловічу барсетку, яку також вкрав. Гроші з барсетки поклав собі у кишеню, а саму барсетку і наявні у ній документи викинув на ходу поїзда між вагонами. Щиро кається у скоєному, просить його суворо не карати.
Крім визнання своєї вини, вина підсудного повністю підтверджується матеріалами справи.
2
- Протоколом адміністративного затримання ЛЗ № 002818 від 26.02.2007 року,
згідно якого у ОСОБА_1. під час затримання було виявлено мобільний телефон „НОКІА
7260"
А.С. 8
- Протоколом виявлення та вилучення від 26.02.2007 року, згідно якого у ОСОБА_1. під час особистого огляду, в присутності понятих було виявлено та вилучено
мобільний телефон „НОКІА 7260"
А.С. 9
- Протоколом огляду предметів від 26.02.2007 року, згідно якого була оглянута
чоловіча барсетка з особистими документами та речами гр-на ОСОБА_3.
А.С. 10
- Протоколом огляду речових доказів від 03.0.2007 року
А.С. 69, 72
На підставі викладеного, а також матеріалів справи, суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1. доведена повністю, а його дії за ст. 185 ч.І КК України кваліфіковано вірно, оскільки він скоїв крадіжку, тобто таємне викрадення чужого майна.
При призначенні підсудному ОСОБА_1. виду і міри покарання, суд приймає до уваги ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу, те, що він раніше не судимий, позитивно характеризується по місцю проживання, відшкодував збитки, завдані злочином, визнає свою вину та щиро кається у скоєному.
Обставиною, що обтяжує відповідальність ОСОБА_1. є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Враховуючи наведене, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства, тому слід звільнити його від відбування покарання з випробуванням, керуючись ст.75 КК України.
Крім цього, суд вважає, що речові докази по справі, а саме мобільний телефон „НОКІА 7260" та сумку - барсетку з особистими документами на ім'я ОСОБА_3. і речами, які зберігаються у потерпілих, слід залишити їм по належності.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 323,324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 185 ч.І КК України та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням на 1 рік, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину. Згідно ст. 76 КК України зобов'язати його не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
3
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1. - утримання під вартою, змінити на підписку про невиїзд, звільнивши ОСОБА_1. із залу суду негайно.
Речові докази по справі, а саме : мобільний телефон марки „НОКІА 7260", який зберігається у ОСОБА_2. та сумку - барсетку, в якій знаходиться паспорт громадянина України на прізвище ОСОБА_3, посвідчення водія, талон до посвідчення водія, два свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, посвідчення залізничника, пенсійне посвідчення, всі документи на ім'я ОСОБА_3., зарплатна пластикова карта банку „Експрес Банк", дві зв'язки ключів, на яких було разом 7 ключів та калькулятор, що зберігаються у ОСОБА_3. - залишити по належності.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Чернівецької області через Садгірський районний суд м.Чернівці протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий - суддя І.Г.Проскурняк