ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-322/10/0614
01 грудня 2010 року суддя Малинського районного суду Житомирської області Тарасенко М.П., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі про стягнення недоплаченого щомісячного підвищення пенсії та поновлення пропущеного строку для звернення до суду , -
встановив:
позивачка 28 жовтня 2010 року звернулася до суду з позовом, яким просить суд визнати дії відповідача щодо виплати їй щомісячного підвищення до пенсії з порушенням вимог ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», неправомірними, поновити пропущений строк для звернення до суду за захистом її порушених прав та інтересів за період з 01.01.2006 року по момент винесення рішення та зобов’язати відповідача перерахувати та сплатити їй в повному обсязі недоплаченого щомісячного підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком за період з 01.01.2006 року.
Відповідач подав заперечення проти позову.
Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачами обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.
Спірні відносини регулюються Законами України «Про соціальний захист дітей війни» .
З наданих суду письмових доказів вбачається, що відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» позивач має статус дитини війни і отримує пенсію, нарахування та виплату якої здійснює відповідач.
Статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до Положення про пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 року № 1261 та з урахуванням Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України, Пенсійний фонд забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, безпосередньо здійснює перерахунок і виплачує пенсії та інші виплати згідно чинного законодавства.
За таких обставин суд приходить до висновку, що право позивача на отримання допомоги та підвищення до пенсії порушене, а тому є підстави для часткового задоволення позовних вимог.
Враховуючи, що статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначений шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню в межах строку звернення до суду, а саме за період з 28 квітня 2010 року по 27 жовтня 2010 року.
Керуючись ст. ст. 8,19,22,46 Конституції України, ст.ст.11,17,18,71,99,100,162,183-2, 256 КАС України, ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», -
постановив:
Позов задовольнити частково.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Малинському районі Житомирської області щодо виплати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 щомісячного підвищення до пенсії, протиправними та зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплату на її користь щомісячну соціальну державну допомогу до пенсії як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка розраховується залежно від розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за період з 28 квітня 2010 року по 27 жовтня 2010 року з урахуванням проведених виплат.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити за безпідставністю та пропуском строку звернення до суду.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Малинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Суддя