Судове рішення #1244829
Справа №1-246/07

Справа №1-246/07

ВИРОК

іменем    України

25 квітня 2007 року                    Деснянський районний суд м. Чернігова в складі:

головуючого - судді                                                                    -    Стеблини А.В.

при секретарі                                                                               -    Курч Н.М.

з участю прокурора                                                                     -   Боброва М.П.

розглянувши   у     відкритому     судовому    засіданні   в   залі     суду    в   м.

Чернігові        справу  за  обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця м. Чернігова, українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, не одруженого, має двох неповнолітніх дітей, не працюючого, раніше не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1,

у скоєні злочину, передбаченого ст.ст. 358 ч. 1, 358 ч. З КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В середині січня 2007 року, ОСОБА_1, володіючи посвідченням „Учасника війни" НОМЕР_1, видане Деснянським управлінням соціального захисту населення м. Чернігова ОСОБА_2, знаходячись за місцем свого мешкання за адресою: АДРЕСА_1, з метою безкоштовного проїзду у міському громадському транспорті м. Чернігова у вказане посвідчення власноручно вклеїв свою фотокартку та вніс зміни прізвища, ім'я та по-батькові, після чого використовував його для безкоштовного проїзду в міському громадському транспорті.

17.02.2007 року, в ранковий час, в тролейбусі маршруту № 9 м. Чернігова, під час перевірки проїзних документів в районі зупинки громадського транспорту „Площа Героїв Сталінграду", що по вул. Рокосовського в м. Чернігові, ОСОБА_1 на підтвердження права безкоштовного проїзду у громадському транспорті пред'явив контролерам ЧТУ посвідчення „Учасника війни" НОМЕР_1, видане Деснянським управлінням соціального захисту населення м. Чернігова, заповнене на ім'я ОСОБА_2і з вклеєною його фотокарткою, яке згодом у нього було вилучено працівниками міліції.

Підсудний ОСОБА_1 у судовому засіданні, свою вину за пред'явленим йому обвинуваченням по ст.ст. 358 ч. 1, 358 ч. З КК України визнав повністю, але від дачі свідчень відмовився, підтвердивши повністю викладені вище обставини вчиненого ним злочину. У скоєному щиро кається.

 

2

На підставі ст. 299 КПК України, судом визначено недоцільним

дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким з учасників процесу не оспорюються.

При таких обставинах суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1 у скоєнні описаного вище злочину доведена повністю.

Оцінюючи зібрані по справі та перевірені докази, суд приходить до висновку, що інкриміноване підсудному ОСОБА_1 діяння повністю доведено і правильно кваліфіковано по ст. 358 ч. 1 КК України, як підроблення документів, тобто умисні дії, що виразилися в підроблені посвідчення, яке видається установою, яка має право видавати такий документ, і який надає право на безкоштовний проїзд в громадському транспорті.

Також, повністю доведено і правильно кваліфіковані дії підсудного ОСОБА_1 по ст. 358 ч. 3 КК України, як умисні дії, що виразилися у використанні завідомо підробленого документа.

Обставиною, що пом'якшує покарання підсудного ОСОБА_1 суд визнає щире каяття.

Обставин, що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1 судом не встановлено.

Вирішуючи питання про міру покарання підсудного ОСОБА_1, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, що не є тяжким, особу підсудного, який раніше не притягувалася до кримінальної відповідальності, наявність даних про притягнення до адміністративної відповідальності, формально-позитивну характеристику з місця проживання, його вік, сімейний стан та стан здоров'я, обставину, що пом'якшує покарання та відсутність обставин, що обтяжують таке покарання, у зв'язку з чим, суд вважає за можливе призначити покарання в межах санкції статей інкримінованих йому злочинів з випробуванням, застосувавши ст. 75 КК України.

При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 за сукупністю злочинів на підставі ст. 70 КК України, суд вважає за можливе керуватись принципом поглинання менш суворого покарання більш суворим.

Судові витрати, пов'язані з проведенням по справі техніко-криміналістичної експертизи підлягають стягненню з підсудного.

Речовий доказ - підроблене посвідчення „Учасника війни" НОМЕР_1, підлягає знищенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним і призначити йому покарання:

·        по ст. 358 ч.  1 КК України у вигляді одного року шести місяців обмеження волі;

по ст. 358 ч. З КК України у вигляді одного року обмеження волі;

 

3

Відповідно до ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді одного року шести місяців обмеження волі.

Відповідно до ст. 75 КК України, звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк один рік.

До вступу вироку в законну силу міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 219 грн. 69 коп.

Речовий доказ - підроблене посвідчення „Учасника війни" НОМЕР_1 - знищити.

На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Чернігівської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація