Справа № 2-3973-10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.12.2010року Заводський районний суд міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області у складі:
головуючого – судді Стребіж Н.М.
при секретарі – Трусовій А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпродзержинську цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 “ Про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини ”, суд –
в с т а н о в и в:
З 30.07.1994 року до 20.09.2005 року ОСОБА_1 і ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі, мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини заробітної плати відповідача ( доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
У обґрунтування своїх позовних вимог позивачка посилається на те, що після розірвання шлюбу і до теперішнього часу її спільна з відповідачем донька ОСОБА_3 проживає разом з нею і знаходиться на її утриманні. Приймаючи до уваги що обов’язок по утриманню неповнолітньої дитини покладено, як на матір та і на батька, вона і звернулася до суду з позовом про стягнення з відповідача по справі аліментів на утримання доньки.
У судовому засіданні ОСОБА_1 - позивачка по справі підтримала свої позовні вимоги та просила суд постановити рішення, яким стягнути з ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 1/ 4 частки його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення дитиною повноліття.
У судовому засіданні, відповідач по справі – ОСОБА_2 позовні вимоги ОСОБА_1 визнав частково. При цьому ОСОБА_2 не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання доньки ОСОБА_3, але заперечував проти розміру аліментів на якому наполягала у судовому засіданні позивачка по справі. Визнаючи позовні вимоги частково, ОСОБА_1. пояснив суд, що він є приватний підприємець, але наразі він не має ніяких доходів, а тому не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 у розмірі 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Суд, заслухавши сторони, дослідивши письмові докази, які надані суду, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав:
Як встановлено судом, з 30.07.1994 року до 20.09.2005 року ОСОБА_1 і ОСОБА_2 перебували у зареєстрованому шлюбі ( копія свідоцтва про розірвання шлюбу є в матеріалах справи на аркуші 3).
Відповідно свідоцтва про народження, копія якого є в матеріалах справи на аркуші 4, ОСОБА_1 і ОСОБА_2 є батьками неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України “батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття ”, тобто обов’язок утримувати дитину є рівною мірою обов’язком як матері так і батька.
Як встановлено у судовому засіданні після розірвання шлюбу між ОСОБА_1 і ОСОБА_2, їх спільна дитина – ОСОБА_3 проживає разом з позивачкою по справі, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, яка є в матеріалах справи на аркуші 13, відповідно якої неповнолітня ОСОБА_3, зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 і проживає разом з матір’ю – ОСОБА_1 та знаходиться на її утриманні.
В той же час, ОСОБА_2, як батько неповнолітньої дитини, також повинен утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до статті 181 Сімейного кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини ( аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і ( або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до статті 182 Сімейного кодексу України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних: чоловіка, жінку, батьків, а також інші обставини, які мають значення .
При цьому розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи вище викладене, при визначенні розміру аліментів, який відповідач повинен сплачувати на утримання його неповнолітньої доньки ОСОБА_3, суд враховує матеріальне становище сторін, стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів.
При цьому суд також враховує, що відповідач по справі є приватний підприємець, що підтверджується, довідкою Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську, яка є в матеріалах справи на аркуші 14.
Як пояснив суду відповідач по справі наразі він не має ніяких доходів від його діяльності – приватного підприємця. Відповідно довідки Державної податкової інспекції, ОСОБА_2 за період з 01.01.2009 року по 31.12.2009 року та з 01.01.2010 року по 30.09.2010 року наявність у нього доходів не задекларував.
Незважаючи на те, що ОСОБА_2, як приватний підприємець не має доходів, суд приймаючи до уваги, що ОСОБА_2 є працездатною особою, вважає, що відповідач по справі не має ніяких перешкод щодо зміни свої трудової діяльності, працевлаштування на постійне місце роботи і здійснення аліментних виплат на утримання його неповнолітньої дитини.
Відповідно до вимог статті 184 Сімейного кодексу України, розмір аліментів у твердій грошовій сумі визначається у разі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.
Приймаючи до уваги, що на день розгляду справи, відповідач по справі не має постійного доходу, суд вважає за необхідне, частково задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, стягнути з ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 не у частці від доходу батька, як про те просить позивачка у своєму позові, а у твердій грошовій сумі.
При визначенні розміру аліментів, який необхідно стягнути з ОСОБА_2 на утримання його неповнолітньої доньки, суд також приймає до уваги розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, встановленого Законом України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.2009року, відповідно якому з 01.13.2010 року прожитковий мінімум для дитини віком від 6 до 18 років становить 957 грн.
За зазначених вище обставин, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 необхідно стягнути на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 аліменти в розмірі 450грн.
Крім того, відповідно статті 88 ЦПК України, суд вважає необхідним стягнути з відповідача по справі в доход держави судовий збір у розмірі 51 грн, а також в доход Управління державного казначейства м. Дніпродзержинську витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у суді в розмірі 120грн.
Керуючись ст..ст.. 10,11,209,88,212-215,218,367 ЦПК України, ст. ст.180,181,182,183,191 Сімейного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 “ Про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини ” задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області, приватного підприємця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, АДРЕСА_1 аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 450 грн. до досягнення ОСОБА_3 повноліття в особі ОСОБА_1.
Стягнення аліментів проводити щомісячно, починаючи з 21.10.2010 року.
Стягнутий розмір аліментів підлягає індексації відповідно до Закону.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір у розмірі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход Управління державного казначейства в м. Дніпродзержинську витрати на інформаційне технічне забезпечення розгляду цивільних справ у суді в розмірі 120грн.
У відповідності до ст. 367 ЦПК України рішення суду про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Н.М. Стребіж