Справа № 2-3975/10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2010 р. м.Димитров
Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого – судді Петуніна І.В.,
при секретарі Альберті О.В.,
за участю позивача ОСОБА_1
відповідача Управління Пенсійного фонду України у м.Димитров
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Димитров справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Димитров Донецької області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача управління Пенсійного фонду України в місті Димитров Донецької області (далі за текстом УПФУ) про зобов’язання вчинити певні дії, в обґрунтування якого зазначив, що він народився 22 червня 1939 року і відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус дитини війни, у зв’язку з чим згідно статті 6 зазначеного Закону має право з 2007 року отримувати доплату до пенсії щомісячно в розмірі 30 відсотків від розміру мінімальної пенсії за віком, але відповідач ніяких доплат до пенсії йому не нараховував та не виплачував, отже вчинив неправомірну бездіяльність чим порушив його законні права та інтереси. Просив суд зобов’язати відповідача нарахувати та сплатити на його користь недоплачену йому, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за 2007-2009 роки, з урахуванням здійсненої відповідачем виплати, в сумі 3796,2 гривень та виконувати нарахування та виплату такої допомоги в 2010 році. Також просив стягнути на його користь понесені ним судові витрати.
Позивач до суду не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Представник відповідача до суду не з’явився, про час та місце слухання справи повідомлений належним чином.
Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010р. № 1691-VI, були внесені зміни до ст.15 ЦПК України. У зв’язку з цим п.2 ч.1 ст.15 ЦПК України став мати наступну редакцію: «2) спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них;». Також цим Законом був виключений п.3 ч.1 ст.18 КАС України, який мав вищевказану редакцію.
Рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010р. № 19рп/2010 визнані такими що не відповідають Конституції України (є неконституційними) п.2 ч.1 ст.15 ЦПК України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» та положення про виключення п.3 ч.1 ст.18 КАС України.
Таким чином, на теперішній час, є неконституційною норма, яка передбачає розглядати вказану справу у порядку цивільного судочинства. Разом з тим, спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат можуть бути розглянути у порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України, суд закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Таким чином, суд вважає, що справа за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Димитров Донецької області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії підлягає закриттю, оскільки ця позовна заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України, п.3 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України, рішенням КСУ від 09.09.2010р. № 19рп/2010, суд -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Димитров Донецької області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, яка подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя