Судове рішення #12444686

Справа 2 - 1154/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

30  листопада 2010 року                       Криворізький районний суд

                                                                    Дніпропетровської області

в складі:

                головуючого судді  - Приміч Г.І.

                при секретарі           - Поліщук Л.І.

               

                позивача                      - ОСОБА_1

                третьої особи              - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Радушненської  селищної ради Криворізького району Дніпропетровської області третьої особи:  ОСОБА_2 про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом, -

В С Т А Н О В И В:

  Позивач — ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною позовною заявою 19.10.2010 року,  уточнюючи свої позовні вимоги просила суд визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3 , померлої  ІНФОРМАЦІЯ_3 року .

В обґрунтування позовних вимог посилалася на те, що 30 .09.2009 року  померла бабуся позивачки ОСОБА_3 , яка за життя заповіла позивачу належну їй належну їй  ? частину жилого будинку № 1 у вигляді  квартири № 2 (кімната 2-І, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5) по АДРЕСА_1 господарські будівлі і все, що буде належати ОСОБА_3 на день смерті, що знаходиться в АДРЕСА_1

Заповіт не змінено та не скасовано, спадкоємці першої черги відсутні,  спадкоємцем за законом  за правом представлення після ОСОБА_3 є ОСОБА_2, який доводиться рідним братом позивачки та онуком померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року  ОСОБА_3

При зверненні позивача до приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу Дніпропетровської області з метою отримання свідоцтва про право на  спадщину після ОСОБА_3, постановою нотаріуса №23/02-31 від 14.06.2010 року, їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_3 , померлої  ІНФОРМАЦІЯ_3 року , на підставі того, що  вона пропустила 6-ти місячний строк для прийняття спадщини.

              Позивач вказувала на те, що встановлений законом 6-ти місячний строк для прийняття спадщини вона пропустила з поважних причин, а саме через те,  що  має двох малолітніх дітей, які потребують постійного догляду та уваги, часто хворіють, чоловік працює, тому позивач не мала можливості своєчасно звернутися до нотаріуса.

      В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримала  в повному обсязі  та наполягала на їх задоволенні.

 Представник відповідача - Радушненської  селищної ради Криворізького району Дніпропетровської області в судове засідання не з`явився, подавши до суду заяву від 02.11.2010 року, відповідно до якої проти задоволення вимог не заперечували, просили суд розглянути справу за відсутності їх представника (а.с.  23).

 Третя особа – ОСОБА_2 в судове засідання з’явився, позовні вимоги позивача визнав,  проти їх  задоволення  не заперечував, на спадкове майно, яке його бабуся ОСОБА_3 заповіла його сестрі ОСОБА_1 не претендує.

    Суд, вислухавши пояснення позивача та третьої особи, давши їм належну оцінку, дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають повному задоволенню з наступних законних підстав.

                Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла ОСОБА_3 (а.с. 6),  якій за життя на праві приватної власності належала   ? частина жилого будинку АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 27 грудня 1991 року, посвідчений приватним державним нотаріусом Криворізької державної нотаріальної контори  за реєстровим № 2646,  зареєстрованого в КП ДОР «Криворізьке БТІ» в реєстровій книзі  № 4,  стр. 78, запис  № 522 (а.с. 8-9).

За життя  ОСОБА_3 склала заповіт, посвідчений 19.03.2001 року секретарем Радушненської  селищної ради Криворізького району Дніпропетровської області ОСОБА_4 зареєстрованого в реєстрі за № II, до спадкового реєстру внесено реєстраційний запис,   яким заповіла позивачу – ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище «ОСОБА_1» (а.с. 20)) належну їй  ? частину жилого будинку АДРЕСА_1 Дніпропетровської області, господарські будівлі і все, що буде належати ОСОБА_3 на день смерті, що знаходиться в АДРЕСА_1 (а.с.10,11).

 Заповіт не змінено та не скасовано заповідачем (а.с. 10), спадкоємці першої черги відсутні, донька ОСОБА_3 та мати позивача і ОСОБА_2 – ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року (а.с.6, 27,29,30),  спадкоємцем за законом  за правом представлення після ОСОБА_3 є ОСОБА_2, який доводиться рідним братом позивачки та онуком померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 року ОСОБА_3 (а.с. 25, 26, 27,28,29,30), який не заперечує проти задоволення позовних вимог позивача  (а.с. 14).

У визначений законом 6-ти місячний строк , позивач до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після ОСОБА_3   не звернулася через поважні причини, якими є зайнятість вдома з її двома малолітніми дітьми – донькамиОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1, таОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, які потребують постійного догляду та уваги, часто хворіють, її  чоловік також постійно зайнятий на роботі, що підтверджується свідоцтвами  про народження дітей, медичними довідками з КЗ «Міська дитяча лікарня №2», що підтвердила в судовому засіданні позивач  (а.с. 12, 13, 15, 16).

Згідно постанови приватного нотаріуса Криворізького районного нотаріального округу №23/02-31 від 14.06.2010 року, при зверненні позивача до приватного нотаріуса з метою отримання свідоцтва про право на спадщину після ОСОБА_3, їй було відмовлено у видачі свідоцтва на підставі того, що  вона пропустила 6-ти місячний строк для прийняття спадщини (а.с. 7).

Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.    

Згідно ч.1, ч.2 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Відповідно до ч. 1 ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом 6-ти місячного строку з дня відкриття спадщини не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що її не прийняв.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Названі позивачем причини пропуску строку  для прийняття спадщини,  суд розцінює як поважні і на підставі ч.3 ст.1272 ЦК України вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк тривалістю в 3 місяці, який суд вважає достатнім для подання нею заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3, померлої  ІНФОРМАЦІЯ_3 року, який рахувати  з дня набрання рішенням законної сили.

   

    На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 6, 10, 11, 60,  208, 209, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 1218, 1221, 1222, 1233, 1258, 1261, 1268, 1270, 1272  Цивільного Кодексу України, суд,  –

ВИРІШИВ :

Визначити ОСОБА_1   додатковий строк - тривалістю 3 (три) місяці, достатній для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_3 , померлої  ІНФОРМАЦІЯ_3 року .

Додатковий строк тривалістю 3 (три) місяці рахувати з дня набрання даним рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 10 днів з дня його проголошення.  

   Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні  під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу  протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.  

           Головуючий суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація