Судове рішення #12444135

    Справа № 2а-2744/2010

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 листопада 2010 року                                                   м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим (далі Управління ПФ) про перерахунок пенсії,

В с т а н о в и в:

21.10.2010 року позивачка звернулась до суду із адміністративним позовом, в якому просить зобов’язати Управління ПФ провести перерахунок пенсії, виходячи з розміру середньої заробітної плати за 2008 рік, тобто рік, якій передував її зверненню про перерахунок пенсії. Перерахунок пенсії було проведено з 01 лютого 2009 року.

Представником відповідача до суду надане заперечення, в яких він не погоджується із позовними вимогами, просить в задоволенні позову відмовити.

Вивчивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.

ОСОБА_1 являється працюючим отримувачем пенсії за віком, яка нараховується та виплачується Управлінням ПФУ в Київському районі м. Сімферополя.

З 01 лютого 2009 року позивачці, за її заявою, Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим було зроблено перерахунок пенсії в супереч вимогам Закону України № 1058-ІV від 09.07.2003 року «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», виходячи з показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої виплачені страхові внески за 2007 рік, а не за 2008 рік, якій передував перерахунку.

  Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону № 1058-ІV, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій ст. 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Зазначений порядок перерахунку пенсії також встановлений і у підпункті 3 п. 11 Постанови КМ України № 530 від 28.05.2008 року «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».  

Крім того, статтею 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів, тому відсутність коштів на виплату допомоги не позбавляє особу, якої повинна бути здійснена виплата, права на отримання такої виплати.

Згідно ст. 152 Конституції України, закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом  України рішення про їх неконституційність.

У зв’язку із цим, посилання відповідача на не врегулювання питання щодо обчислення пенсії після визнання неконституційними норм законів які обмежували права, визначені у вищезазначених нормах, є необґрунтованим.

З урахуванням наведеного судом встановлена неправомірність в діях відповідача щодо неналежного перерахунку пенсії позивачу, яка підлягає перерахунку із застосуванням зазначених вимог законодавства.

Вирішуючи питання про зобов'язання відповідача зробити належний перерахунок пенсії позивачеві, суд виходить з положень ч. 4. ст. 45 Закону № 1058, а також положень ст. 99 КАС України, за якою адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 27 жовтня 2010 року адміністративний позов ОСОБА_1 в частині її вимог що стосуються періоду часу до 21.04.2010 року, залишений без розгляду.

За таких обставин суд вважає за можливе задовольнити вимоги позивача про зобов’язання перерахунку пенсії лише з 21.04.2010 року, з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні у 2008 році.

Перерахунок пенсії сам по собі тягне обов’язок ПФ виплатити позивачу різницю в не донарахованій пенсії.    

Відповідно до ст. 94 КАС України, судові витрати, понесені позивачем у розмірі 3 грн. 40 коп., підлягають стягненню на її користь з місцевого бюджету Київського району м. Сімферополя.

      На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 8, 10, 11, 69, 88, 94, 99, 159-163, 1832 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя в АР Крим провести перерахунок пенсії і виплатити недоотриману різницю ОСОБА_1 з 21.04.2010 року, з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні на 2008 рік.

Стягнути з місцевого бюджету Київського району м. Сімферополя на користь ОСОБА_1 3,40 грн. судових витрат.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом   десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому чи скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом   десяти днів з дня отримання копії постанови.

                                                                       Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація