Судове рішення #12444125

Справа № 2а-2201/2010

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

01 листопада 2010 року                                 м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О, при секретарі Халілової Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя (ПФ) в АР Крим про визнання дій неправомірними та зобов’язання до певних дій щодо призначення пенсії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду із адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним рішення ПФ про визначення йому пенсії за абзацом 1 пункту 1 Постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року, та зобов’язати ПФ визначити та здійснити йому перерахунок пенсії відповідно до абзацу 6 пункту 1 Постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року. Інші вимоги, зазначені в позовній заяві носили процесуальний характер, були вирішенні судом підчас розгляду справи і їх окремого вирішення не вимагається.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за рішенням суду ПФ зобов’язано нараховувати йому пенсію як державному службовцю за Законом України "Про державну службу". Проте, підчас нарахування пенсії ПФ застосував не той абзац пункту 1 зазначеної Постанови КМУ, через що розмір його пенсії менш ніж положено і на яку він має право.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився, просив справу розглядати за їх відсутністю. До матеріалів справи надано заперечення про незгоду із позовом.

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.  

Постановою Київського районного суду м. Сімферополя від 28 травня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13 квітня 2010 року, ПФ зобов’язано прийняти рішення про призначення пенсії ОСОБА_1 з урахуванням наявності в нього стажу роботи на державній службі понад 20 років, якій було встановлено у розмір 23 роки 7 місяців 4 дні.

На виконання зазначеного рішення суду Пенсійним фондом нараховане та виплачується позивачеві пенсія, виходячи з положень абзацу 1 пункту 1 Постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року.

Згідно із зазначеною нормою,  установлено , що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" , визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі. Середньомісячна сума зазначених виплат за 24 або 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат за 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією чи за 60 календарних місяців роботи підряд відповідно на 24 або на 60.

Проте, відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року, н а одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого   законодавством   пенсійного   віку,  за  наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок – не менше  20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років,  та  які  на  час  досягнення  пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи , які мають не менше 20 років  стажу  роботи  на  посадах,  віднесених  до категорій посад державних   службовців,  -  незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається  в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на   які  нараховуються  страхові  внески  на  загальнообов'язкове державне  пенсійне  страхування,  без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними  службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого  державного  службовця  відповідної  посади та рангу за останнім  місцем роботи на державній службі.

Крім того, частиною 5-ю цієї статті визначено, що за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

З урахуванням зазначеного, ОСОБА_1 має право на призначення та отримання пенсії в порядку, визначеному абзацом 6 пункту 1 Постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року, відповідно до якого з а бажанням осіб, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, а також посадових осіб місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування вісім і більше років або протягом повних двох і більше скликань починаючи із скликання 1990 року, розмір зазначених в абзаці першому цього пункту виплат може визначатися також у порядку, передбаченому у підпункті 2 пункту 4 цієї постанови .

Згідно до підпункту 2 пункту 4 Постанови КМ України № 865, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV  "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу" , визначається, зокрема, в такому порядку: іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

В матеріалах справи мається довідка від 15.01.2009 року про розмір окладу та усіх премій і надбавок, яку ОСОБА_1 надавав до ПФ, і яка має бути врахована ПФ при виконання наявного рішення суду.

Ухвалою суду від 01 листопада 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 в частині, що стосуються періоду часу до 17.02.2010 року залишені без розгляду на підставі ст. ст. 99, 100 КАС України. У зв’язку із цим призначення та перерахунок пенсії ОСОБА_1 має бути здійснено саме з цього часу.

Повний текст постанови виготовлено 04.11.2010 року.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 72, 86, 159, 160 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправним рішення Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя про призначення пенсії ОСОБА_1 на підставі абзацу першого п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року.

Зобов'язати Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя здійснити призначення та перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі ч. 2  і ч. 5 ст. 37 Закону України "Про державну службу" № 3723-ХІІ від 16.12.1993 року та абзацу 6 п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року, починаючи з 17.02.2010 року.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом   десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому чи скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом   десяти днів з дня отримання копії постанови.

                                    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація