Судове рішення #12444110

Справа № 2-7639/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

( з а о ч н е)

 02 грудня 2010 року                                 м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Халілової Е.С.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання  дитини,

в с т а н о в и в:

Позивачка ОСОБА_1  звернулась до суду із позовом, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання їх сумісної неповнолітньої дитини  – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 500 грн. щомісяця. Свої вимоги вона обґрунтовує тим, що відповідач є батьком дитини, матеріальної допомоги відповідач не оказує. .  

У судовому засіданні позивачка позов підтримала, на його задоволенні наполягала.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про причину неявки суду не повідомив. Про час та місця слухання справи був належним чином повідомлений, про що у справі маються докази. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню за наступних підстав.  

Судом встановлено, що на утриманні ОСОБА_1 знаходиться її сумісна із відповідачем  дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження від  ІНФОРМАЦІЯ_3., НОМЕР_1, в якому батьком дитини записаний ОСОБА_2. Дитина проживає із позивачкою.

Згідно зі ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно із ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.182 СК суд враховує матеріальний стан позивачки та відповідача, наявність на утриманні позивача ще одної неповнолітньої дитини, відсутність постійного заробітку, як у позивача та відповідача, та вважає що позов в частині стягнення аліментів на дитину підлягає задоволенню у розмірі 400 грн. щомісяця.

В силу ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

При цьому суд також зазначає, що участь батьків у додаткових витратах на дитину (витрати пов’язані із розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо)  визначена у ст. 185 СК України, і ці виплати не включаються до складу розміру аліментів на дитину.

Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви, тому їх треба відраховувати з 01.11.2009 року.

На підставі ст. ст.  88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді в розмірі 120 грн. і судовий збір у розмірі 51 грн.

На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 180, 181, 185, 183, 191 СК України, та ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 225-226  ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

    Позовні вимоги ОСОБА_1  задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1  на утримання неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 400 грн. щомісячно, починаючи з 01.11.2010 р. та до досягнення дитиною  повноліття.

В задоволені решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового зборі і 120 грн. витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у суді.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Київського районного суду м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                                                                                                    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація