Судове рішення #12444106

Справа № 2-7594/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

(заочне)

11 листопада   2010 р.                                       м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Халілової Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні власністю та скасування реєстрації,

в с т а н о в и в:

    Позивач ОСОБА_1  звернувся до суду із позовом, в якому просить усунути перешкоди у користуванні його квартирою АДРЕСА_1 шляхом визнання відповідача такою, що втратила право користування квартирою та скасування її реєстрації за цією адресою.

    Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що він є власником  квартири АДРЕСА_1. У зазначеній квартирі також зареєстрований відповідач по справі ОСОБА_2, яка у квартирі не проживає. Її  реєстрація в квартирі заважає йому у повноправному користуванні та розпорядженні квартирою.

    Відповідач у судове засідання не з’явився, про причину їх неявки суду не відомо. Про час та місця слухання справи був належним чином повідомлений. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

    Вислухавши позивача, свідків, вивчивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.

    Судом встановлено, що позивач по справі ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 05.08.2005 року, за реєстром № 2-1087.

    В зазначеній квартирі крім позивача, зареєстрована відповідач по справі ОСОБА_2 – колишня власниця спірної квартири. Позивач змушений сплачувати комунальні послуги за людину, яка фактично не проживає у квартирі.

Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Відповідач не проживає у спірної квартирі значно більший час, тому він втратив право зберігання за ним цього жилого приміщення.

Згідно до п. 5 постанови Пленуму ВС України № 2 від 12.04.1985 року (зі змінами) «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами ЖК України», при розгляді спорів, що не урегульовані житловим законодавством, суд застосовує норми цивільного законодавства.

За статтею 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

    Крім цього, відповідно до ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасове.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов’язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання.

Відповідно до ст. 3 зазначеного Закону, місце проживання – це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік; реєстрація — внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

За таких обставин справи суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню, оскільки відповідач ОСОБА_2 у спірній квартирі не проживає тривалий час,  вона втратила право на її користування, а тому її реєстрація в спірної квартирі також підлягає скасуванню, оскільки вона має бути зареєстрована за місцем свого проживання.

Зняття особи з реєстраційного обліку проводиться на підставі п. 14 Тимчасового порядку реєстрації фізичних осіб, за місцем проживання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 року № 35, згідно якому зняття з реєстраційного обліку особи проводиться також і на підставі рішення суду.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судові втрати сплачені позивачем у розмірі: 37 грн. 00 коп. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді та  8 грн. 50 коп. - судового збору підлягають стягненню на його користь з відповідача.

    На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 3, 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст. ст. 16, 29, 391 ЦК України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 225 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 такою, що втратила право на користування квартирою АДРЕСА_1 та скасувати її реєстрацію за цією адресою.

Стягнути  з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 45,50 грн. судових витрат.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Київського районного суду м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                           

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація