Судове рішення #12444104

Справа № 2-7565/2010

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2010 року                                 м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Халілової Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дрофінської сільської ради Ніжньогірського району АР Крим про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В с т а н о в и в:

26.10.2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини за заповітом, що відкрився після смерті ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Представник відповідача  у судове засідання не з’явився, повідомлений належним чином, надав до суду заяву, з проханням справу розглянути у їх відсутність, з позовом погоджується.

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню  з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2,  що підтверджується свідоцтвом про смерть від 10.07.2009 року, актовий запис № 2700. Після його смерті, залишилося спадкове майно у виді земельної ділянки, розташованої  у АДРЕСА_1.

Відповідно заповіту від 02.09.1999 р. (а.с.4),  померлий ОСОБА_2 заповідав усе своє майно позивачу по справі ОСОБА_1

Відповідно до ст. 1235 ЦК України, заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.  

У встановлений шестимісячний строк позивач не звернувся з заявою у нотаріальну контору для прийняття спадщини, тому що не знав про існування заповіту, оскільки померлий ОСОБА_2 родичем позивача не був,  про свій намір залишити заповіт на користь ОСОБА_1 він не повідомляв.

Лише після смерті ОСОБА_2 в серпні 2010р. позивачу стало відомо про те, що померлий залишив заповіт на його ім’я.

Згідно довідки Дрофінської сільської ради від 13.08.2010р.(а.с. 12), інших спадкоємців, після смерті ОСОБА_2 не має.

На даний час позивач звернувся до нотаріуса для отримання свідоцтва про право власність, однак йому було відмовлено, у зв'язку з пропуском строку для прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив шести місячний термін для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Оскільки суд вважає причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною, то необхідно надати позивачу тримісячний строк для подання ним відповідної заяви у нотаріальну контору для прийняття спадщини.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 1261, 1272 ЦК України, ст. ст. 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд

В и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 тримісячний строк, із дня вступу наявного рішення в законну силу, для подання ним заяви у відповідну нотаріальну контору для прийняття спадщини, залишеної після смерті  ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація