Справа №2-7006/2010
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2010 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Халілової Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю,
В с т а н о в и в :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2, у якому просить суд визначити порядок користування коридором 3,8 м2 і кухнею 5 м2, які знаходяться у спільному із відповідачкою користуванні. Свої вимоги мотивує тим, що кухня і коридор в квартирі АДРЕСА_1 знаходиться в загальному користуванні з сусідкою ОСОБА_2, яка без її згоди переобладнала кухню, закривши їй в неї прохід, тим самим порушивши її право користування цим приміщенням.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні позов не визнала, суду пояснила, що коли вона купила цю квартиру, то прохід у кухню вже був закладений.
Вислухавши представника позивача, відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 на праві власності належить ? частка квартири АДРЕСА_1, на підставі рішення Київського районного суду м. Сімферополя від 14.08.2007р.
Відповідачці ОСОБА_2 належить квартира АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі – продажу від 02.04.2010р.
Приміщення кухні площею 5 м2 і коридору площею 3,8 м2 знаходяться у спільному користуванні власників квартир АДРЕСА_1.
Згідно із договором купівлі – продажу від 02.04.2010 року, квартира загального заселення АДРЕСА_1 загальною площею 13,4 м2 складається з однієї житлової кімнати, позначеної в плані під № 3, житловою площею 10.0 м2. У загальному користуванні знаходиться спірні коридор № 1 та кухня № 4.
Посилання відповідача на те, що прохід у кухню вже був закладений, коли вона придбала квартиру, не позбавляє її обов’язку звільнити його, оскільки за договором купівлі-продажу, ці приміщення були визначні як спільне майно.
Згідно до п. 5 постанови Пленуму ВС України № 2 від 12.04.1985 року (зі змінами) «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами ЖК України», при розгляді спорів, що не урегульовані житловим законодавством, суд застосовує норми цивільного законодавства.
За статтею 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
В силу ст. 368 ч. 1 ЦК України, спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Відповідно до ч.1 ст. 369 ЦК України, співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Таким чином, на підставі зазначених норм, суд вважає позовні вимог позивачки обґрунтованими, а приміщення кухні та коридору повинні залишатися у спільному користуванні сторін без визначення часток.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судові втрати у виді судового збору в розмірі 8,5 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді в розмірі 37 грн., витрачені позивачкою, підлягають стягненню на її користь з відповідача.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 80, 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_2 не чинити перешкод ОСОБА_1 у користуванні коридором площею 3,8 м2 і кухнею площею 5 м2, залишивши зазначені приміщення в спільному користуванні квартир АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 45,5 грн. судових витрат.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: