Справа № 2-7597/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2010 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Халілової Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
Позивачка звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання їх сумісної неповнолітньої дитини – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 500 грн. щомісяця.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала у повному обсязі, посилається на відсутність в неї роботи, та на відсутність допомоги з боку батька дитини.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, суду пояснив, що не згоден з розміром аліментів, оскільки наразі взагалі не має заробітків, навіть тимчасових.
Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що під час шлюбу у сторін народилася дитина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1, актовий запис № 828, де батьком дитини записаний ОСОБА_2.
Дитина проживає із позивачкою. Відповідач добровільно належної матеріальної допомоги не оказує, свого батьківства не заперечує.
Згідно зі ст.180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно із ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст.182 СК суд враховує матеріальний стан сторін, їх сімейне становище, відсутність постійних заробітків, а також відсутність інших утриманців.
При наявності встановлених на час розгляду справи обставин, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню частково. Аліменти підлягають стягненню у твердій грошовій сумі у розмірі по 400 грн. щомісячно, що також узгоджується із положенням ч. 2 ст. 182 СК України на час ухвалення рішення.
В силу ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.
При цьому суд також зазначає, що участь батьків у додаткових витратах на дитину (витрати пов’язані із розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо) визначена у ст. 185 СК України, і ці виплати не включаються до складу розміру аліментів на дитину.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви, тому їх треба відраховувати з 26.10.2010 року.
На підставі ст. ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь держави підлягають стягненню судові витрати у розмірі 51 грн. судового збору і 120 грн. – витрат на ІТЗ розгляду справи у суді.
На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 180, 181, 183, 191 СК України, та ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання їх неповнолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 400 грн. щомісячно, починаючи з 26.10.2010 р. та до досягнення дитиною повноліття.
В задоволені решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору і 120 грн. витрат на інформаційне-технічне забезпечення розгляду справи у суді.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: