Судове рішення #12444077

Справа № 2-7292/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

(заочне)

 08 листопада  2010 року                                   м. Сімферополь

Київський районний суд м. Сімферополя у складі головуючого судді Тихопой О.О., при секретарі Халілової Е.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3  про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,

в с т а н о в и в:

    Позивачі ОСОБА_1 і ОСОБА_2  звернулися до суду із позовом, в якому просять визнати відповідачку ОСОБА_3 такою, що втратила право на користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1. Свої вимоги вони обґрунтовують тим, що відповідачка раніше була членам їх сім'ї, а саме дружиною ОСОБА_2 Реєстрація відповідачки перешкоджає користуванню їм їх власністю. Відповідачка у квартирі за зазначеною адресою не проживає з квітня 2008 року, особистих речей її там не мається, тому вона втратила право користування  спірною квартирою.

    У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала у повному обсязі.

    Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з’явився, надав до суду заяву, у якої проси справу розглянути в його відсутність, позов підтримує.

Відповідачка у судове засідання не з’явилася, про причину неявки суду не повідомила. Про час та місця слухання справи була належним чином повідомлена, про що у справі маються докази. Відповідно до ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо у суду не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Вислухавши  позивача, вивчивши матеріали справи та з’ясувавши обставини, суд вважає позов обґрунтованим, та таким, що підлягає задоволенню.

    Судом встановлено, що позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є власниками квартири  АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право на житло від 06.08.1998 року у рівних частках.

У вищевказаної квартири крім її власників зареєстрована колишня дружина ОСОБА_2 -  ОСОБА_3, шлюб з якою було розірвано 19.08.2009 року, та діти ОСОБА_2 і ОСОБА_3

    Як зазначають  позивачі, і що підтверджується матеріалами справи, відповідачка  у спірній квартирі не проживає з квітня 2008 року, коли вона зібрали усі свої речі і з того часу проживає окремо. Позивачі змушені сплачувати комунальні послуги за людину, яка фактично не проживає у квартирі.

    Щодо дітей, зареєстрованих у квартирі, позивачі зазначають, що їх реєстрація має залишатися у спірній квартирі, вони проти цього не заперечують, оскільки ОСОБА_2 являється їх батьком.

Згідно до п. 5 постанови Пленуму ВС України № 2 від 12.04.1985 року (зі змінами) «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами ЖК України», при розгляді спорів, що не урегульовані житловим законодавством, суд застосовує норми цивільного законодавства.

Відповідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Відповідно до ст. 29 ЦК України, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому, у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасове.

Відповідачка ОСОБА_3 не проживає у спірної квартирі  значно більш вказаного строку, таким чином вона втратила право зберігання за нею жилого приміщення.

Відповідно до ст. 3 зазначеного Закону, місце проживання – це адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік; реєстрація — внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку відповідного органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, судові втрати у виді судового збору в розмірі 8,5 грн. і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у суді в розмірі 37 грн., витрачені позивачкою, підлягають стягненню на її користь з відповідачки.

    На підставі наведеного, керуючись ст. 156 ЖК України, ст. ст. 3, 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ст. ст. 29, 405 ЦК України, ст. ст. 11, 60, 61, 88, 212-215, 225 - 226 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, такою, що втратила право на користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 45,50 грн.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Київського районного суду м. Сімферополя протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

                               

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація