РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 грудня 2010 року. Справа 2 – 1611/10 р.
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
у складі: головуючого-судді: Сороки Д.В.
при секретарі Левчук І. В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині
справу за позовом ОСОБА_1 до Зозулинецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася в суд з позовом до Зозулинецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно.
В обґрунтування своїх позовних вимог вона вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько – ОСОБА_2 , який постійно проживав по АДРЕСА_1, після смерті якого залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку з господарськими будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1.
Вона є спадкоємцем за заповітом, посвідченим секретарем виконкому Зозулинецької сільської ради Козятинського району Вінницької області Ладнюком Г.П. 20 травня 2003 року за реєстром № 69. Інших спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку спадщини згідно ст. 1241 ЦК України та пережившої дружини у померлого немає. В установлений законом строк позивачка звернулась в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини та про видачу свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок з погосподарськими будівлями померлого ОСОБА_2, проте отримати в Козятинській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за заповітом на жилий будинок з господарськими будівлями не може, так як за життя ОСОБА_2 не отримав правовстановлюючий документ на зазначений будинок, а тому просить захистити його право за судовим рішенням.
Позивачка в судове засідання не з’явилася, хоча належним чином була повідомлена про день та час слухання справи, однак від позивачки надійшла заява, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі і просить справу розглядати в її відсутністі.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомленим про день та час слухання справи, однак від представника відповідача – голови Зозулинецької сільської ради Максимчука О.В. надійшла заява , в якій позов визнає і просить справу розглядати в його відсутності.
Суд вважає, що визнання позову відповідачем необхідно прийняти, оскільки це не суперечить закону і не порушує чиїх – небудь прав та інтересів.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачки – ОСОБА_2 ( а. с. 5), після смерті якого залишилось спадкове майно, яке складається з житлового будинку з господарськими будівлями, що знаходиться по АДРЕСА_1 відповідно до довідки Зозулинецької сільської ради Козятинського району Вінницької області за № 454 від 18 листопада 2010 року ( а. с. 12 ).
Позивачка є єдиним спадкоємцем за заповітом, посвідченим секретарем виконкому Зозулинецької сільської ради Козятинського району Вінницької області Ладнюком Г.П. 20 травня 2003 року за реєстром № 69. (а. с.13 ). Інших спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку спадщини згідно ст. 1241 ЦК України та пережившої дружини у померлого немає. В установлений законом шестимісячний строк спадщину позивачка прийняла, так як подала в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини, що стверджується спадковою справою № 956/05 року до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 Козятинської державної нотаріальної контори (а. с. 21-24).
Проте отримати в Козятинській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за заповітом на жилий будинок з господарськими будівлями не може, так як за життя ОСОБА_2 не отримав правовстановлюючий документ на зазначений будинок, хоч згідно технічного паспорта від 10.09.2008 року, акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта від 28 листопада 2008 року, розпорядження Козятинської районної державної адміністрації № 902 від 5 грудня 2008 року «Про затвердження актів державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об’єктів» за ОСОБА_2 рахується жилий будинок з господарськими будівлями ( а.с. а.с. 6, 14, 15).
Правовідносини, які склались між сторонами, відповідають вимогам ст.ст.1216, 1223, 1261, 1268 ЦК України, згідно з якими спадкуванням є перехід прав та обов’язків( спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців); право на спадкування мають особи, визначені у заповіті, а у разі відсутності заповіту право на спадкування за законом, одержують особи , визначені у ст. ст. 1261-1265 ЦК України. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя , хто його пережив , та батьки. Спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її; незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.1216, 1218, 1223, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Прийняти визнання позову представником відповідача.
Позов задовольнити .
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно, що залишилось після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, до складу якого входить цілий житловий будинок з господарськими будівлями, розташований по АДРЕСА_1, вартістю 58106 гривень.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня отримання сторонами копії рішення .
СУДДЯ :