Справа № 2 - 2133
2007 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 травня 2007 року Ялтинський міський суд Криму
у складі судді: ПЕРЕВЕРЗЄВОЇ Г.С.
при секретарі : КОНОНОВОЇ Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду цивільну справу за позовом
ОСОБА_1до ОСОБА_2про зміну розміру аліментів на утримання дружини,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить збільшити розмір аліментів на її утримання, що стягуються з відповідача, встановивши його в твердій грошовій сумі - по 150 гривень щомісячно.
Вимоги мотивує тим, що рішенням Алуштинського міського суду від 28 вересня 2004 року на її користь з відповідача були стягнені аліменти на її утримання у розмірі 1\3 частки від всіх видів його заробітку. Разом з тим, відповідач постійного місця роботи не має і аліменти їй не платить, у зв'язку з чим вона просить встановити їх розмір в твердій грошовій сумі.
Відповідач в суді позов не визнав і пояснив, що він працює і має постійний заробіток, про що він повідомляв Державну виконавчу службу міста Алушти і писав їм заяву про утримання з його заробітку аліментів, а також здійснював перевід аліментів і поштовим переказом. Крім того, з нього стягуються аліменти на утримання їх двох неповнолітніх дітей у розмірі 1\3 частки від його заробітку і також він має на утриманні ще одну неповнолітню дитини від іншої жінки.
Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Судом встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 23 квітня 1999 року. Від спільного життя мають дві неповнолітні дочки - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження і ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, які знаходяться на утриманні позивачки. Рішенням Алуштинського міського суду від 28 вересня 2004 року, з відповідача на користь позивачки на її утримання були стягнені аліменти у розмірі 1\3 частини всіх його видів заробітку щомісячно (а.с. 4).
Згідно ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визнає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших істотних обставин. Розмір аліментів, визначений судом, може бути згодом змінений за рішенням суду за позовною заявою платника або одержувача аліментів у разі зміни їхнього матеріального і (або) сімейного стану.
Позивачка просить збільшити розмір аліментів, що стягуються з відповідача, і встановити їх в твердій грошовій сумі, оскільки він не має постійного місця роботи і заробітку, не здійснює оплату аліментів.
Разом з тим, дані твердження позивачки спростовуються матеріалами справи.
Згідно представленої відповідачем копії трудової книжки, з моменту ухвалення у 2004 році рішення суду про стягнення з нього аліментів і до 06 грудня 2006 року він постійно працював в радгоспі - заводі «Таврида», з 07 грудня 2006 року по 08 лютого 2007 року - в державному підприємстві «Алушталіфт»; з 09 лютого 2007 року і до цього дня працює в КП «БМП-545» (а.с. 18-20), регулярно одержує заробітну платню (а.с. 21).
Таким чином, підстав для встановлення аліментів в твердій грошовій сумі на сьогоднішній день немає, оскільки згідно ст. 184 СК України це можливо, якщо платник аліментів має нерегулярний, не постійний дохід, частина доходу одержує в натурі, чого не можна сказати про відповідача.
Крім того, як встановлено судом, з відповідача, окрім аліментів на утримання дружини, рішенням суду від 28 вересня 2004 року були стягнені і аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей, також у розмірі 1\3 частини його заробітку, внаслідок чого всього на користь позивачки з нього стягнено 2\3 частки його заробітку, тобто більше половини його доходів.
З боку позивачки ніяких даних про те, що вона потребує збільшення розміру аліментів, у зв'язку із зміною матеріального або сімейного стану, погіршення здоров'я її або дітей, надано не було, тоді як ст. 60 ЦПК України говорить про те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог і заперечень.
Відповідачем же зі свого боку представлені дані про те, що у нього на утриманні знаходиться ще одна неповнолітня дитина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3року народження, батьком якого він є (а.с. 17).
Таким чином, підстав для збільшення аліментів, що стягуються на користь позивачки, судом встановлено не було, а тому її позовні вимоги задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 80, 184 СК України, 10,60,130,174,209,212,213,215,218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
У позові ОСОБА_1до ОСОБА_2про зміну розміру аліментів на утримання дружини - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд АРК через Ялтинський міський суд в строки та порядку, передбаченими ст. ст. 294, 296 ЦПК України.
Суддя: