Справа № 2-6118/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2010 року
Деснянський районний суд міста Чернігова у складі : судді Жук М.І., за участю секретаря судового засідання Осипенко Н.І., представника позивача ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Публічного Акціонерного Товариства «Акціонерний банк «Синтез» про стягнення заборгованості по договору банківському вкладу,-
ВСТАНОВИВ:
22.07.2010 року позивач звернувся до суду з позовом (змінений 08.12.2010 року) до відповідача про стягнення штрафу за невиконання умов договору банківського вкладу в розмірі 5761 грн 74 коп, який представник підтримав в судовому засіданні.
Відповідач в судове засідання не прибув, в поданому клопотанні просить розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази по справі - суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що позивач згідно договору №200709/06-04 від 20.07.2009 року про банківський вклад «Весняний» вніс на депозитний рахунок відповідача 66811 грн 34 коп строком на 06 місяців (по 18.01.2010 року), а відповідач зобов’язався здійснити щомісячне нарахування позивачу процентної ставки у розмірі 21,5% річних, із щомісячною виплатою відсотків та повернути вклад (а.с.6).
Відповідач умови договору не виконав, вклад та проценти позивачу не повернув, внаслідок чого за період з 18.01.2010 року по 08.06.2010 року банк повинен сплатити штраф позивачу в розмірі 5761 грн 74 коп, як передбачено п.5.1 договору.
Відповідно до ст.526 ЦК України, зобов’язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Згідно ст.610 ЦК України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
З вини відповідача умови договору не виконуються належним чином, а тому з відповідача на користь позивача необхідно стягнути штраф в розмірі 5761 грн 74 коп.
Судові витрати по справі необхідно покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст.88, 213-215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Публічного Акціонерного Товариства «Акціонерний банк «Синтез» на користь ОСОБА_2 штраф за договором банківського вкладу в розмірі 5761 грн 74 коп, витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн, а всього 5881 (п’ять тисяч вісімсот вісімдесят одну) грн 74 коп.
Стягнути з Публічного Акціонерного Товариства «Акціонерний банк «Синтез» на на користь держави судовий збір в розмірі 57 (п’ятдесят сім) грн 61 коп.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Чернігівської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у розгляді справи, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Жук М.І.