Судове рішення #12436845

Справа 2-5355/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 15  листопада 2010 р. Київський районний суд м. Сімферополя у складі:

головуючого – судді Діденка Д.О.,

при секретарі – Габенко М.В.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах недієздатної ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:  

 Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що у 2009 р. померла ОСОБА_5, яка була рідною бабкою недієздатної ОСОБА_2 Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді 1/5 частки домоволодіння АДРЕСА_1. Спадкодавцями першої черги по закону являються відповідачі та ОСОБА_6, який є її батьком . У жовтні 2008 р. ОСОБА_6 помер, тобто до відкриття спадщини після матері ОСОБА_5, вважає, що її донька спадкує частку батька по праву представлення. У зв'язку з відмовою у видачі свідоцтва, просить суд визнати за ОСОБА_2 право власності на 1/5 частку домоволодіння за правом представлення після смерті її бабки ОСОБА_5

Від позивачки надійшла заява з проханням розглядати справу її відсутність.

Відповідачка ОСОБА_4 позов не визнала, мотивуючи тим, що відповідно до ст. 1222 ЦК України  спадкоємцями є живі на час відкриття спадщини особи. Згідно із заповітом  матері, ОСОБА_5, вона все своє майно заповідає особам, які вказані у заповіті. Таким чином, позивачка не має право на спадкування, оскільки у заповіті вона не вказана. Просила у позові відмовити.

Відповідач ОСОБА_3 позов не визнав, пояснив, що він є головою  сім’ї, збудував спірний будинок власними силами,  матеріально утримував і доньку і дружину, тому будинок не може  бути успадкований сторонніми особами, якою він вважає позивачку.

Від представника третьої Сімферопольської державної нотаріальної контори надійшла заява з проханням розглядати справу у їх відсутність.  

Заслухавши відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступного.

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження батьками ОСОБА_2 є ОСОБА_6 та ОСОБА_7.

Згідно зі свідоцтвом про смерть ОСОБА_6, який є сином ОСОБА_5, помер ІНФОРМАЦІЯ_1

Згідно з актовим записом про смерть, ОСОБА_5 померла ІНФОРМАЦІЯ_2

Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.  

Відповідно до  ст.1269 ЦК України  спадкоємець, який  бажає прийняти спадщину, але на час  відкриття  спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати  до нотаріальної контори  заяву про прийняття спадщини.  

Згідно з ч.1 ст. 1298 ЦК України свідоцтво про право на спадщину  видається спадкоємцям  після закінчення  шести місяців з часу відкриття спадщини.

Згідно із матеріалами спадкової справи ОСОБА_5, із заявою до нотаріальної контори звернулася ОСОБА_1, яка діє від імені та в інтересах неповнолітньої та недієздатної дочки ОСОБА_2 про прийняття спадщини після смерті бабусі її доньки – ОСОБА_5 за законом.

Згідно зі ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно з ч. 3 ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини,  на  які  вона посилається  як  на  підставу  своїх  вимог  або заперечень,  крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як  за  зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін  та  інших осіб, які беруть участь у справі.

Згідно зі ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

З  позову вбачається, що позивачка із відповідною заявою до нотаріуса звернулася, шестимісячний термін  з моменту відкриття спадщини минув, проте свідоцтво їй не видане з невідомих їй причин. Такі причини не встановлені також і судом у судовому засіданні. Дії нотаріуса позивачкою не оскаржені.

За таких обставин, позивачкою порушений встановлений законом порядок отримання свідоцтва про право на спадщину. Порушення її прав, що підлягають захисту судом не встановлено, в зв’язку з чим позов задоволенню не підлягає.

На підставі ст. ст. 1266,1268-1269,1297 ЦК України, керуючись ст.ст. 10,11,60, 212-215 ЦПК України, суд-      

 ВИРІШИВ:

      У задоволенні позову ОСОБА_1 в інтересах недієздатної  ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування - відмовити.

     Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

        

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація