Судове рішення #12435951

  УКРАЇНА  

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД М. КИЄВА  

03110, м. Київ, вул. Солом’янська, 2а  

 Справа № 11-а-1373/10                                                        Головуючий у 1 інстанції – Шибко Л.В.

Категорія  ч.2 ст.186 КК України                                                       Доповідач -  Кепкал Л.І.

 

                          У Х В А Л А  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

             20 вересня 2010 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва у складі:

 головуючого-судді                     -   Дембовського  С.Г.,

суддів                                           -   Кепкал Л.І., Ковальської В.В.,

за участю прокурора                   -    Карпука  Ю.А.,

захисника                                      -   ОСОБА_2,  

законного представника  

неповнолітнього засудженого   -    ОСОБА_3

засуджених                                  -     ОСОБА_4,  ОСОБА_5,  ОСОБА_6,

 розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляцією  прокурора, який брав участь у розгляді справи судом 1-ї інстанції на вирок Шевченківського районного суду м. Києва від  12 квітня 2010  року, згідно з яким, -

  ОСОБА_4,   ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець м.Єнакієво Донецької області, українець, гр-н України, освіта середня, не одружений, не працюючий, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимий:

- 04.11.2004р. вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області  за ст.185 ч.3, 71 КК України на 3 роки 2 місяці п/в;

-   засуджений за ст.186 ч.2 КК України на 5 років  позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_4 звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки, з покладенням на нього обов‘язків, передбачених ст.76 КК України.

  ОСОБА_5,   ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженець с.Синя Печерського району Республіки Комі, українець, гр-н України, освіта неповна середня, не одружений, працюючий охоронником ГБК м.Вознесенська Миколаївської області, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_2, раніше  не судимий в силу ст.89 КК України;

-   засуджений за ст.186 ч.2 КК України на 4 роки  позбавлення волі.

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_5  звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки, з покладенням на нього обов‘язків, передбачених ст.76 КК України.

  ОСОБА_6,   ІНФОРМАЦІЯ_9, уродженець с.Тарасівка Броварського району Київської області, українець, гр-н України,  учень 9 класу ДБ «Надія», зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, проживаючий в АДРЕСА_3, ДБ «Надія», раніше не судимий,

-   засуджений за ст.186 ч.2 КК України на 4 роки  позбавлення волі.

На підставі ст.75, ст.104 КК України ОСОБА_5  звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 2 роки, з покладенням на нього обов‘язків, передбачених ст.76 КК України.

 Згідно із вироком суду ОСОБА_5, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 визнані  винним  та  засуджені за  вчинення  злочину  при наступних обставинах.  

Так, 24.03.2009р., приблизно о 22:30 год., ОСОБА_5, ОСОБА_4 та ОСОБА_6, знаходячись в підземному переході по пр-ту  Перемоги, 11 в м.Києві, з метою вчинення відкритого викрадення чужого майна, вступили в злочинну змову між собою та невстановленою слідством особою. Помітивши ОСОБА_7 та ОСОБА_8, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_4 та невстановлена слідством особа вирішили відкрито  викрасти мобільний телефон ОСОБА_7, після чого, реалізуючи свій злочинний намір, ОСОБА_6 та невстановлена слідством особа піднялись з ОСОБА_8 по сходах до виходу з підземного переходу, а ОСОБА_4 разом з ОСОБА_5 продовжуючи свої злочинні дії, підійшли до ОСОБА_7 ОСОБА_4 почав вимагати в ОСОБА_7 гроші, після чого попросив мобільний телефон, щоб зателефонувати. ОСОБА_7, злякавшись кількісної переваги нападників, передав ОСОБА_4 мобільний телефон «Нокіа – Н 73», вартістю 2 400 грн., в якому на момент злочину знаходилась сім-картка оператора «Київстар», вартістю 50 грн., на її рахунку знаходились гроші в сумі 15 грн., картка пам‘яті на 1 гігабайт, вартістю 108 грн., ОСОБА_5 в цей час, знаходився поруч та спостерігав за навколишньою обстановкою, щоб у разі необхідності надати допомогу. На прохання ОСОБА_7 повернути телефон ОСОБА_4 відмовився, та разом із ОСОБА_6, ОСОБА_5Ю, та невстановленою слідством особою, відкрито заволодівши мобільним телефоном «Нокіа-Н 73» з місця злочину зникли, завдавши потерпілому ОСОБА_7, матеріальної шкоди на суму 2 573 грн.

В апеляції прокурор, який брав участь у розгляді справи в суді 1-ї інстанції, не оспорюючи доведеність вини засуджених та кваліфікацію  дій засуджених, вважає вирок суду незаконним та таким, що підлягає скасуванню в частині призначеного покарання, в зв‘язку з його м‘якістю та  неправильним  застосуванням  кримінального закону. Прокурор стверджує, що суд, призначаючи  покарання засудженим не врахував  наслідків, завданих злочинними діями, а також ступінь тяжкості вчиненого злочину. Апелянт зазначає, що  засуджені вину у скоєному злочині не визнали, суспільно корисною  працею не займаються, за місцем проживання характеризуються посередньо, крім того, ОСОБА_4 раніше судимий за аналогічний злочин, а ОСОБА_5 також раніше притягувався до кримінальної відповідальності. А тому прокурор, вважає, що призначене судом засудженим  покарання є занадто м’яким. Крім того, враховуючи  наведене, апелянт  вказує, що  суд  помилково прийшов  до  висновку  про  можливість  виправлення та попередження вчинення  нових злочинів засудженими  без  ізоляції  від  суспільства, і  тому необґрунтовано застосував до них положення ст.75 КК України. На  підставі  наведеного, прокурор просить оскаржуваний вирок в частині призначеного засудженим ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 покарання – скасувати, постановити новий вирок, яким призначити ОСОБА_4 за ч.2 ст.186 КК України – 6 років позбавлення волі, ОСОБА_5  за ч.2 ст.186 КК України – 5 років позбавлення волі, і ОСОБА_6 за ч.2 ст.186 КК України – 4 роки позбавлення волі.  

Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора, який підтримав апеляцію та  просив  її задовольнити, пояснення   захисника ОСОБА_2, пояснення неповнолітнього засудженого ОСОБА_6  та  його законного представника, засуджених ОСОБА_4 та  ОСОБА_5, які заперечували проти апеляції, провівши судові дебати, та надавши засудженим останнє слово, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія  суддів вважає,  що апеляція прокурора не  підлягає задоволенню, виходячи  з  наступного.

Висновки суду  першої  інстанції  про  доведеність  винуватості  ОСОБА_4,  ОСОБА_5 та ОСОБА_6,  у відкритому викраденні чужого майна, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, при цьому ОСОБА_4 повторно, а також про юридичну кваліфікацію дій засуджених за ч. 2 ст. 186 КК України обґрунтовані,  відповідають  фактичним  обставинам  справи і  підтверджені  представленими в  справі доказами, які були  досліджені, належно  оцінені судом  і  детально викладені у  вироку.

Всупереч твердженням апелянта,  покарання  засудженим призначене з дотриманням вимог ст.65 КК України, і за своїм видом і розміром є справедливим, відповідає тяжкості вчиненого злочину та особі засудженого.  

При цьому суд 1-ї інстанції, обираючи ОСОБА_4 вид та розмір покарання з відображенням цього у вироку, врахував ступінь  тяжкості  вчиненого  злочину, конкретні  обставини  справи  та  дані  про особу  даного  засудженого, а  саме  те, що  він  раніше судимий. Саме  на  підставі наведеного,  суд  прийшов  до  висновку  про  призначення ОСОБА_4  покарання  у  виді  позбавлення  волі строком на  5  років, тобто  розмірі, що  перевищує  мінімальну  межу покарання, передбаченого   санкцією  ч. 2  ст. 186 КК  України.  Будь  - яких  інших даних, котрі б  залишились  поза  увагою суду  при  призначенні  покарання ОСОБА_4  прокурор   в апеляції  не  навів, а  тому  колегія суддів  не  може  визнати  призначене  ОСОБА_4 покарання  явно  м’яким, та  не  знаходить  підстав  для  збільшення  розміру  призначеного  даному  засудженому  покарання  до  6  років  позбавлення  волі.  

Призначаючи  покарання  ОСОБА_5, суд  також  із  зазначенням  цього у  вироку  врахував ступінь  тяжкості  вчиненого ним  злочину, його  роль  у скоєнні  даного злочину та  дані  про  особу засудженого, зокрема, те, що він є  особою, котра  не  має судимості  в  силу ст. 89  КК  України, і  на  підставі  цього  прийшов  до вірного  висновку про  призначення  йому  покарання  у  виді  позбавлення  волі в мінімальному  розмірі, що  передбачений  санкцією   ч. 2 ст. 186  КК  України. Таке  покарання  колегія  суду  також не  може  визнати  явно  м’яким та  не  знаходить  підстав  для  задоволення  апеляції  прокурора  в частині  посилення  призначеного  покарання даному  засудженому, оскільки  прокурор  в  своїй  апеляції  належних  на  те  доводів не  навів.    

Крім  того, судова  колегія погоджується й  з  призначеним  засудженому  ОСОБА_6  видом  та  розміром  покарання, оскільки призначення  покарання у виді позбавлення  волі в  мінімальних  межах  санкції  ч. 2 ст. 186  КК  України  належним  чином мотивоване   у вироку.  Більш  того, про  призначення саме такого виду  та  розміру  покарання  прокурор просив і в апеляційній  скарзі.    

Водночас, суд першої  інстанції, призначивши  засудженим  наведене покарання, врахував  і  інші обставини, зокрема, те, що  тяжких  наслідків від  злочину  не настало, що  ОСОБА_4 та  ОСОБА_5  характеризуються  позитивно  за місцем  проживання,  а  ОСОБА_5 також  працює і   позитивно  характеризується  за  місцем  роботи, засуджений ОСОБА_6 раніше  не  судимий, характеризується  позитивно, має  статус  особи, що  позбавлена  батьківського  піклування, виховувався  в інтернаті, вчинив злочин у  неповнолітньому  віці, суд   обґрунтовано прийшов  до  висновку  про  можливість  виправлення засуджених ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6   без  відбування  покарання і  прийняв рішення  про  звільнення їх  від  відбування  покарання  з  випробуванням  на  підставі    ст. 75  КК України, а  ОСОБА_6 ще  й на  підставі  ст. 104 КК  України.

Такий  висновок суду  ґрунтується на  матеріалах  справи,  а  тому  апеляцію  прокурора  слід  залишити  без  задоволення,  а  вирок  суду – без  зміни.

Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів,-

  УХВАЛИЛА:  

 Апеляцію  прокурора, який  брав  участь  у  розгляді  справи судом першої інстанції   - залишити без задоволення.

Вирок  Шевченківського  районного суду м. Києва від 12 квітня 2010 року щодо ОСОБА_4,  ОСОБА_5Ю, та  ОСОБА_6    – залишити без зміни.

 Судді:

 _______________________      _________________________     ________________________

   Дембовський С.Г.                   Ковальська В.В.                Кепкал Л.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація