УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД М. КИЄВА
Справа № 11-а-2068/10 Головуючий у 1 інстанції – Овсієнко О.Г.
Категорія ч.2 ст.186 КК України Доповідач - Кепкал Л.І.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 жовтня 2010 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду м. Києва у складі:
головуючого-судді - Сілкової І.М.,
суддів - Кепкал Л.І., Гладія С.В.,
за участю прокурора - Гуменюк Л.М.,
засудженого - ОСОБА_2,
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу за апеляцією засудженого ОСОБА_2 на вирок Деснянського районного суду м. Києва від 30.07.2010р., згідно з яким, -
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, уродженець м.Ізюм Харківської області, українець, освіта середня, одружений, непрацюючий, проживаючий в АДРЕСА_1, раніше судимий:
1) 25.01.1996 року Ізюмським районним судом Харківської області за ст.142 ч. 1, ст.117 ч. 1 КК України ( в редакції 1960 року) до 8 років позбавлення волі;.
2) 22.09.2003 року Ізюмським міським судом Харківської області за ст.ст. 186 ч. 2, 187 ч. 2, 69, 70, 71 КК України до 6 років позбавлення волі.
Звільнений з місць позбавлення волі 09.06.2009 року по відбуттю строку покарання.
засуджений за ч.2 ст.186 КК України на 4 роки 6 місяців позбавлення волі.
Згідно із вироком суду ОСОБА_2 визнано винним та засуджено за вчинення відкритого викрадення чужого майна, поєднаного з насильством , яке не є небезпечним для життя та здоров'я, вчинене повторно за наступних обставин.
29 грудня 2009 року приблизно о 00 годині 40 хвилин, ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння та перебуваючи біля будинку АДРЕСА_2 в м. Києві, умисно, з корисливих спонукань, з метою повторного, відкритого викрадення чужого майна підійшов ззаду до потерпілої ОСОБА_3, та реалізуючи свій злочинний умисел, наніс потерпілій один удар рукою в область потилиці, внасілдок якого ОСОБА_3 впала на землю і він, схопивши її сумку намагався вирвати її з рук.
Після чого, ОСОБА_2 наніс ОСОБА_3 не менше п'яти ударів руками та ногами в область тулуба та голови, внаслідок чого потерпілій були заподіяні тілесні ушкодження у вигляді одного синця на спинці та скатах носа з переходом на повіки обох очей, на зовнішній поверхні правого плеча в верхній третині, підшкірний крововилив в лівій тімяно – скроневій ділянці, крововилив на слизовій верхньої губи в центрі та зліва, які згідно висновку СМЕ № 8058 від 14.01.2010 р. за ступенем тяжкості відносяться до легких тілесних ушкоджень, які не є небезпечними для життя та здоров'я.
Здолавши таким чином волю потерпілої ОСОБА_3 до опору, ОСОБА_2, умисно, повторно, відкрито викрав майно, що належить потерпілій, а саме жіночу сумку, вартістю 50 грн., в якій знаходились: парасолька з чохлом, вартістю 150 грн., гаманець, вартістю 70 грн., в якомі знаходились гроші в сумі 85 грн., гроші в сумі 1285 грн., два комплекти ключів, перепустка на роботу НОМЕР_1, банківська картка VISA – НОМЕР_2, які для потерпілої матеріальної цінності не становлять, а всього на загальну суму 1640 грн., завдавши потерпілій матеріальної шкоди на зазначену суму.
В апеляції та доповненнях до неї засуджений ОСОБА_2, не оспорюючи факту вчинення ним інкримінованого йому злочину і правильність кваліфікації його дій, вказує на невідповідність призначеного судом покарання ступеню тяжкості злочину та особі засудженого внаслідок суворості і просить вирок суду в частині призначеного покарання змінити та призначити йому більш м’яке покарання. При цьому засуджений наголошує на тому, що при призначенні йому покарання судом 1-ї інстанції не враховано його стан здоров’я, а саме, його хворобу – туберкульоз, а також не враховано те, що на його утриманні знаходяться двоє малолітніх дітей, а також пристаріла мама. Крім того, він розкаявся у вчиненні злочину і активно сприяв його розкриттю, та характеризується задовільно. Також, потерпіла відмовилась від цивільного позову і не має до нього претензій.
Крім цього, засуджений вказує на те, що судом безпідставно визнано обставиною, що обтяжує його покарання - вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння, оскільки ця обставина матеріалами справи не підтверджена.
На апеляцію засудженого прокурором , який приймав участь при розгляді справи судом першої інстанції подані заперечення, в яких прокурор просить апеляцію засудженого залишити без задоволення, а вирок суду без зміни, оскільки призначене судом засудженому ОСОБА_2 покарання є справедливим та достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів, відповідає тяжкості вчиненого злочину та особі засудженого. При цьому судом враховані всі зазначені засудженим в апеляції обставини.
Заслухавши доповідь судді, пояснення прокурора про законність і обґрунтованість вироку та відсутність підстав для задоволення апеляції, пояснення засудженого ОСОБА_2, який просив його апеляцію задовольнити, провівши судові дебати, надавши засудженому останнє слово, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Висновок суду 1-ї інстанції про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні відкритого викрадення чужого майна, поєднаного з насильством, яке не є небезпечним для життя та здоров'я, вчиненого повторно та кваліфікація дій засудженого за ч.2 ст.186 КК України, обґрунтовані, відповідають фактичним обставинам справи і підтвердженні представленими в справі та наведеними у вироку доказами, в їх сукупності, які не оспорювались засудженим в апеляції.
Що стосується призначеного ОСОБА_2 покарання, справедливість якого оскаржена апелянтом, то всупереч твердженням апелянта, покарання йому призначене з дотриманням вимог ст.65 КК України, і за своїм видом та розміром є справедливим, відповідає тяжкості вчиненого злочину та особі засудженого.
При цьому суд 1-ї інстанції, з відображенням цього у вироку, врахував ступінь тяжкості вчиненого ОСОБА_2 злочину, характер та ступінь суспільної небезпеки, особу ОСОБА_2, який раніше притягувався до кримінальної відповідальності, належних висновків для себе не зробив, наявність обтяжуючих покарання обставин, на підставі чого суд обґрунтовано прийшов до висновку про призначення ОСОБА_2 покарання у виді позбавлення волі, оскільки його перевиховання можливе лише в цих умовах.
Разом з тим, суд взяв до уваги думку потерпілої з приводу покарання засудженого, задовільну характеристику на ОСОБА_2, стан його здоров’я, а саме захворювання легень, наявність на утриманні неповнолітніх дітей, тобто ті обставини, які апелянтом зазначені в апеляції, і тому вірно призначив йому покарання в розмірі ближче до мінімальної межі, передбаченої санкцією ч.2 ст.186 КК України.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції покарання ОСОБА_2 призначене у відповідності до вимог ст. 65 КК України, саме таке покарання є достатнім для виправлення ОСОБА_2 та попередження вчинення злочинів. Підстав для пом’якшення покарання засудженому ОСОБА_2 та застосування вимог ст. 69 КК України, колегія суддів не знаходить.
На підставі вищевикладеного, колегія суддів вважає доводи апелянта про суворість призначеного покарання неспроможними, в зв’язку з чим апеляція в цій частині задоволенню не підлягає.
Крім того, в своїй апеляції засуджений ОСОБА_2 вказує, що судом безпідставно визнано обставиною, котра обтяжує покарання - перебування його під час скоєння злочину в стані алкогольного сп’яніння, оскільки такий висновок суду не підтверджується матеріалами справи.
Однак, з таким твердженням засудженого колегія суддів погодитись не може, оскільки, як вбачається з протоколу судового засідання (а.с. 175), сам засуджений в судовому засіданні підтвердив дану обставину.
З протоколом судового засідання засуджений ОСОБА_2 ознайомлювався, про що свідчить його розписка ( а.с. 188), проте, будь – яких зауважень на протокол судового засідання, в тому числі й щодо даної обставини не подавав.
На підставі викладеного, доводи, викладені в апеляції засудженого ОСОБА_2 не знайшли свого підтвердження, а тому в задоволенні апеляції слід відмовити, а вирок суду залишити без зміни.
Керуючись ст.ст. 365, 366 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляцію засудженого ОСОБА_2 – залишити без задоволення.
Вирок Деснянського районного суду м. Києва від 30 липня 2010 року відносно ОСОБА_2 – залишити без зміни.
Судді:
______________________ _________________________ ______________________
Сілкова І.М. Гладій С.В. Кепкал Л.І.