Судове рішення #12435195

     

Справа № 2-а-3362/10

  П О С Т А Н О В А  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

23 листопада 2010 року                                                                                м.Чернігів

 Деснянський районний суд м. Чернігова  

в складі: головуючого - судді Лямзіної Н.Ю.,

при секретарі Анісковець М.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України Чернігівському районної  Чернігівської області про  визнання неправомірними дій та зобов‘язання вчинити певні дії, -

встановив:  

 13.10.2010 року позивач звернулась до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі про  визнання дій неправомірними та зобов‘язання управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі міста Чернігова (далі – УПФУ в Чернігівському районі Чернігівської області) здійснити перерахунок та виплату пенсії по інвалідності (основну та додаткову) позивачу з 23.01.1998 року за виключенням  періоду з 01.01.2008 року по 21.05.2008 року відповідно до ст. ст. 50, 54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із розрахунку шести мінімальних пенсій за віком та 50 % мінімальної пенсії за віком, що розраховується з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для відповідної категорії населення та послідуючим перерахунком розміру пенсії у зв‘язку із змінами розміру мінімальної пенсії за віком.

Позивач через канцелярію суду подала заяву,в якій просить  розглянути справу без її участі.

Представник відповідача подав письмові заперечення проти позову, в яких просив відмовити в задоволенні позову.

Судом встановлено, що позивач віднесений до І категорії та має третю групу інвалідності за захворюванням, пов‘язаним з аварією на ЧАЕС. Позивач перебуває на обліку УПФУ в Чернігівському районі Чернігівської області. Позивач перебуває на обліку  в УПФУ в Чернігівському районі Чернігівської області.  

Відповідно до ст.. 49 Закону України  «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді державної пенсії, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров‘ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію. Відповідно до ст. ст. 54,50 Закону України  «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», інваліду 3 групи повинна бути призначена пенсія не нижче 6 мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров‘ю в розмірі 50 %. Статтею 6 Закону України  «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  встановлено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, призначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії, розмір щомісячної компенсації сім‘ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок здійснюється з дня встановлення нового прожиткового мінімуму.

Згідно ст.. 1 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» прожитковий мінімум використовується для визначення, у тому числі мінімального розміру пенсії за віком, який відповідно до ст..28 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного Законом.

Суд вважає необґрунтованим посилання відповідача на те, що пенсія повинна нараховуватись відповідності із постановою Кабінету Міністрів  України № 654 від 16.07.2008 року.

Пунктом 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 р. внесені зміни до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнані такими, що не відповідають Конституції України положення, зокрема п. 28 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

 Отже  з 22.05.2008 року відновлена дія ст. ст. 49, 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

За таких підстав, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, а саме за період з 13.04.2010 року по 23.11.2010 року. Оскільки при розгляді справи суд не вправі приймати рішення щодо стягнення коштів та обмежувати волю державного органу на здійснення в майбутньому певних дій, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини та прийшовши до переконання про наявність достатніх підстав для прийняття постанови у даній адміністративній справі у скороченому провадженні, керуючись ст. 54,50 Закону України  «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» ст.ст. 7 - 14, 99, 100, 122, 158 - 163, 167,183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

 Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України Чернігівському районної  Чернігівської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок та виплату пенсії задовольнити частково.

Визнати дії  управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області щодо відмови в перерахуванні ОСОБА_1 пенсії та надбавки  до пенсії згідно закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 13.04.2010 року по 23.11.2010 року неправомірними.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі Чернігівської області здійснити перерахунок та виплату пенсії  по інвалідності (основної та додаткової) ОСОБА_1 з 13.04.2010 року по 23.11.2010 року  відповідно до ст. ст. 50, 54  закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із розрахунку шести мінімальних пенсій за віком та 50 % мінімальної пенсії за віком, що розраховується з розміру прожиткового мінімуму встановленого для відповідної категорії населення.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.  

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.  

    Суддя                                                                                                           Н.Ю. Лямзіна  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація